Cesare Ferri: Chaos

18.6.2020 Aleš Novák: Dovoluji si vás upozornit na novou knihu z vydavatelství Délský potápěč. Exkluzivní ukázky pro skupinu Knihu chraň!:

Skvělý to tvoje portský, člověk si ho musí vychutnat! Takže tys věřil tomu, že imigrace až takový úrovně nedosáhne a že do milionů dospěla jen ve Francii? To jsme ti my, Italčíci, připravili pěkný překvapení, co? Dělal sis iluze, že se vrátíš a najdeš tu jen ty, co tu byli, když jsi odjížděl. A to ne, kamaráde, přišli další a další přicházejí, po statisících.(…)

Doufal jsem, že pravicoví intelektuálové spustí křik alespoň před katastrofou: ale kdepak, nanejvýš něco zabrblali. Navštěvují luxusní salony a zvou je do televize: nechtějí riskovat, že by o to přišli! Jsou vzorem umírněnosti, panáčkové: dneska jsou umírnění všichni, extrémisti jsou jen v platech… Jo, za ty kecy si intelektuálové zprava, zleva, středu, shora i zdola nechávají platit slušně… Zbytečná slova, skládaná jedno za druhým s velikou samolibostí, ale Itálie a Evropa jdou zatím do hajzlu…(…)

Chtělo by to válku, opravdovou válku, a pak uvidíme, jestli jim zbude čas na plánování všelijakých zabití… Získali by, deliranti jedni, znova kontakt s realitou… Budiž, ale kdo by se chopil zbraní?(…)

Itálie ve třech dějstvích… Nebo spíš Evropa o třech dějstvích: zrození, zralost a smrt… Poté repríza s novými herci a novými režiséry. Doufejme, že ženám bude nadále povoleno hrát a odhalovat tvář…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *