Tommy Robinson

1.

Píše se rok 2009, britští vojáci se vracejí z Afghánistánu a v londýnských ulicích je kromě postarších rodičů a prarodičů vítá ještě jedna skupina – islámští etremisté z dnes už zakázané skupiny Al Mudžahirun s černými vlajkami islámu, které se později stanou vlajkami Islámského státu. Policie proti nim nijak nezasahuje, naopak vytlačuje a zatýká protestující příbuzné vojáků. A jenom jeden člověk přeskočí zábrany a zkusí jim tu černou vlajku, která je dnes symbolem nejperverznějších krutostí fanatických vrahů, vyrvat a roztrhat.

Ten člověk si říká Tommy Robinson a vyslouží si za to obvinění z napadení policisty, které padne při předložení obrazového záznamu u soudu.

To samé si Tommy zopakuje při další příležitosti, kdy islámští fundamentalisté demonstrativně pálí symboly červených máků, připomínající v Británii padlé první světové války a všech válek dalších. Kolem stojí policisté, ti ale proti pálení nezasahují. Stojí tam i spousta slušných, tolerantních lidí, kteří by se jistě nikdy nezapletli mezi fotbalové chuligány a už vůbec ne mezi členy BNP, ale kteří neudělají naprosto nic. Jediný člověk, který se pokusí překazit veřejné pálení symbolu, k němuž se jinak ostentativně hlásí celá Británie, a to tak, že si žádný politik a žádná celebrita nedovolí bez něj objevit na veřejnosti, si opět říkal Tommy Robinson.

Tommy se narodil a vyrůstal v Lutonu, v městě, které bude většina Čechů znát spíše jen z krátkého pobytu na letišti. Ve městě, kde více než čtvrtinu obyvatel tvoří muslimové původem z Pákistánu, Bangladéše a Indie. Ve městě, kde je narůstající konflikt mezi fundamentalistickým islámem a západní společností vidět zřetelněji než jinde, možná i proto, že to je město se smutnou historií v produkci islámských teroristů.

Pocházejí odsud všichni čtyři pachatelé pumových útoků v Londýně ze 7. června 2005, které si vyžádaly 52 obětí. Působil zde nechvalně známý kazatel Anjem Choudary, jenž si momentálně odpykává pětiletý trest za podporu Islámského státu, na zdejší univerzitě studoval mladík, který se v roce 2010 odpálil ve Stockholmu a do bojů v řadách Islámského státu se odsud zapojily celé rodiny.

Knihu Tommyho Robinsona koupíte zde:

Tommy Robinson: Mohamedův Korán – Knihu chraň! (knihuchran.cz)

2.

(26.5.2018) Tommy Robinson je anglický aktivista, který mimo jiné poukazoval na aféru se znásilňováním mladých dívek pákistánským muslimským gangem.

(To je ta aféra, kterou v Anglii zametali pod koberec v rámci politické korektnosti. A kdo na ni, i u nás, poukázal, byl xenofob a nácek. Dnes už se ví, že to nebyl hoax, ale zločin na tisíci dívkách. )

Tommy Robinson za to, že informoval o probíhajícím soudu se dvěma násilníky byl zatčen a během hodiny odsouzen k 13ti měsícům natvrdo ! Za podobný „přestupek“ byli před nedávnem odsouzeni do vězení Jayda Fransen a Paul Golding z hnutí Britain First.

V zemi, kde vás za hození slaniny na mešitu zavřou na celu s muslimy. (Ten týpek, jmenoval se Kevin Crehan, už nežije, podřízli ho. I když v těchto dnech byla vydána oficiální zpráva, že se prý předávkoval. Aha.)

Petici za propuštění Tommyho, kterou za dnešek podepsalo 80 tisíc lidí, můžete podepsat na odkazu níže.

(27.5.2018)

V souvislosti se se skandálním zatčením a okamžitým odsouzením Tommyho Robinsona na 13 měsíců do vězení (psal jsem zde – https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1844670828945607&id=100002081221872 )

chci připomenout ještě jednu věc.

Před nedávnem byli za podobný „přestupek“ (konfrontaci členů pákistánského muslimského znásilňovacího gangu) odsouzeni představitelé organizace Britain First Paul Golding a Jayda Fransen.

Členové BF pořádali například pochody s kříži v bývalých anglických částech měst, nyní NO GO zónách. Spoustu videí můžete nalézt např na YouTube, ze kterých si sami uděláte obrázek jak to dnes vypadá v některých částech Velké Británie a čím se BF zabývá.

Facebookový profil BF, který sledovalo přes půl milionu lidí byl zrušen. Existují pouze nějaké fake profily. Na Wikipedia se dočtete, že BF jsou fašistická organizace. Jayda je ještě ve vězení. Paul byl propuštěn, ale nesmí mimo jiné používat internet, kontaktovat Jaydu, nebo jiné členy BF, nesmí se nijak politicky angažovat, mluvit s médii, musel odevzdat pas, nesmí z domu na více než 9 hodin, policie mu kontroluje telefon a auto.

Web BF zde – https://www.britainfirst.org

(14.6.2018) Takže Edit: petici už podepsalo 613.000 lidí!

Ale to podstatnější: Tommy byl převezen do vězení s převahou muslimských vězňů a umístěn ne na samotku, ale na běžnou celu.

Je v ohrožení života.

Tommy Robinson dostal 13 mesíců vězení za natáčení pákistánských znásilňovačů | Proti multikulturnímu fanatismu! (stop-multikulti.cz)

Tommy Robinson dostal 13 mesíců vězení za natáčení pákistánských znásilňovačů

Protiislámského a protiimigračního aktivistu a především novináře Tommyho Robinsona zatkla policie před soudem v britském Leedsu. Natáčel tam Pákistánce, kteří jsou souzeni za znásilňování mladých dívek a žen. Soud mu za údajné narušování veřejného pořádku uložil nepodmíněný trest v délce 13 měsíců. Na kauzu bude reagovat i německá AfD.

Video ukazuje zatýkání Tommyho Robinsona, který je známý tím, že konfrontuje jak lidi, kteří mu vyhrožovali smrtí, tak lidi, kteří ho nazývali fašistou. Jeho poslední video pochází z prostoru před budovou soudu v Leedsu, kde probíhalo líčení s dvěma členy pákistánského gangu sexuálních násilníků.

Podle posledních informací mu byl uložen trest vězení na třináct měsíců, což je doba, která překonává průměrný trest za jednu oběť znásilnění Pákistánci.

Na zlomovou událost reagoval i někdejší představitel hnutí Pegida Lutz Bachmann, který je podle našich informací již v kontaktu s právníky Robinsona. Dále je naplánována mimořádná schůze německé AfD, která se prohlášením chystá na tento proces reagovat. Podle mnohých jde o zásadní narušení demokracie ve Velké Británii.

Soud za podobný čin, který však spočíval v konfrontaci s extremisty přímo u nich doma ,potrestal vězením i představitele Britain First. Opozice proti současné multikulturní politice Británie je tak postupně likvidována. Jedná se v moderní historii o první případ, kdy byl ve Velké Británii k vězení odsouzen opoziční novinář.

(8.2.2019)

Tommy Robinson infiltroval BBC. Ví, jak televize šíří lži, na kterých se podílí i stát

 admin

Na začátku dalšího přímého přenosu na Facebooku se Tommy Robinson několik vteřin usmívá. Po týdnech mlčení vydal prohlášení, že infiltroval “své” lidi do několika štábů mnoha pořadů britské BBC a zjistil tolik špíny, že televize svolala mimořádné mítinky.

Podle Robinsona jde o bezprecedentní materiály, které jasně dokazují, že BBC pořádá hon na odpůrce multikulturalismu a islámu ve Velké Británii. Jeden z hlavních honů se pořádá právě na něj. Robinsonovi lidé zjistili, že BBC záměrně šíří lži, aby zdiskreditovala lidi s nevhodnými názory. To vše navíc v přímé spolupráci se státními úřady. Na šíření lží se podílí dokonce i organizace Open Society Fund!

“Podívejte se na úsměv v mém obličeji, lidi!” začíná Robinson přímý přenos. Tam oznámil, že infiltroval jeden z nejsledovanějších pořadů BBC Panorama a další štáby. BBC má dokonce interní projekt “Tommy Robinson Take down (Sundat Tommy Robinsona),” který měl za cíl zničit ho v očích veřejnosti. BBC však podobně plánovala zničit i další názorové odpůrce. “Establishment spolupracuje s BBC na vytváření lživých zpráv s cílem zničit mě,” říká na konci videa.

Tommy Robinson vše oznámil přímo pracovníkům BBC Documentary, kteří si ho původně zavolali za účelem rozhovoru do dokumentu o něm samotném. Oznámil jim, co vše na ně má. A také plánuje velkolepou premiéru dokumentárního videa, kde odhalí všechen materiál, který na BBC jeho lidé nasbírali.

Akce, která bude zahrnovat i zveřejnění všech materiálů, se bude konat přímo před budovou BBC v Manchesteru, nebo v Londýně. 23.2.2019 zde na velké obrazovce přednese dokument o šíření lží od televize BBC. Podle všeho zařídí masivní šíření pomocí internetu. Jistě se tedy máme na co těšit.

Hledejte dokument Panodrama.

Tommy Robinson infiltroval BBC. Ví, jak televize šíří lži, na kterých se podílí i stát | Proti multikulturnímu fanatismu! (stop-multikulti.cz)

(25.3.2019)

Nejdřív policie Tommymu řekne, že Antifa vyhrožuje smrtí jemu, jeho ženě i dětem. A pak Antifa a muslimský právník pošlou v neděli odpoledne do jeho domu maskovaného feťáka, když on je mimo UK. A proč to dělají? Mrkněte na video

Nepřítel státu, britský novinář a aktivista Tommy Robinson zjevně nemá žádná práva. Žádnou ochranku pochopitelně nemá, i když policie ví o závažných hrozbách jeho i jeho rodině. Kdyby byl terorista a radikální islamista, chrání si ho Británie jako v bavlnce. Video s českými titulky, překlad Jitka Moody Magazín.

http://www.jitkamoody.com/sokujici-video-tommy-robinsona…/

Knihu zakoupíte zde: Tommy Robinson: Mohamedův Korán – Knihu chraň! (knihuchran.cz)

Dále viz Wikipedie

Život

Stephen Christopher Yaxley se narodil 27. listopadu 1982 v Lutonu v Anglii irským přistěhovalcům.[72] Jeho matka, která pracovala v místní pekárně, se zanedlouho znovu provdala za Thomase Lennona, který pracoval u automobilového závodu společnosti Vauxhall v Lutonu a Stephena adoptoval.[54][72] Po dokončení základního vzdělání nastoupil ke studiu letecké techniky na londýnském letišti v Lutonu: „Dostal jsem se do učení, kam se hlásilo 600 lidí a vybrali si čtyři“. Pětileté studium absolvoval v roce 2003, krátce pracoval na letišti, ale přišel o práci, když byl odsouzen za rvačku v opilosti[54] a odseděl si 12 měsíců ve vězení.[73] Později v Lutonu provozoval obchod se solárii.[74]

Od roku 2009 používá přezdívku Tommy Robinson. Pseudonym převzal od prominentního člena skupiny fotbalových chuligánů shromážděných kolem lutonského fotbalového klubu.[39] Tento původní Tommy Robinson napsal dvě knihy o svém 25letém působení mezi chuligány.[56] Používal i jiné pseudonymy: Andrew McMaster, Paul Harris či Wayne King. V rozhovoru pro BBC k tomu uvedl, že falešné identity používal kvůli opakovanému ohrožení své osoby.[72]

V roce 2011 se oženil[56][75] a stal se otcem tří dětí;[75][76][77] nejstarší je dcera, prostřední syn, nejmladší dcera.

Občanské a politické aktivity

V roce 2004 hledal Steven Yaxley–Lennon někoho, kdo by se zabýval problémem sílícího islámského extremismu v UK, a tak vstoupil do politické strany BNP, tehdy vedené Nickem Griffinem. Vzápětí však ze strany odešel, což později komentoval slovy: „Nevěděl jsem, že Nick Griffin byl dříve v Národní frontě. Nevěděl jsem, že barevní nemohou vstoupit do organizace. Připojil jsem se, viděl jsem, o čem to bylo, nebylo to pro mě.“[41]

V roce 2009 založil a do roku 2013 vedl a současně byl mluvčím pouličního protestního hnutí English Defence League (EDL). Od tohoto období používal jméno Tommy Robinson. EDL vystupovala například proti islámskému extremismu a terorismu.[40] Počínaje květnem 2012[42] byl místopředsedou okrajové politické strany BFP (strana byla registrována od října 2010 do prosince 2012). Aktivitu ukončil v říjnu 2012, aby se mohl plně soustředit na pouliční protestní hnutí v rámci EDL.[43] EDL opustil v roce 2013, neboť podle svých slov ztratil kontrolu nad sílícími krajně pravicovými extremistickými projevy.[78]

Diskusní společnost Oxford Union podporující svobodu projevu pozvala Tommyho Robinsona na přednášku a diskusi. Akce se konala 26. listopadu 2014. Robinson nemohl mluvit o určitých otázkách v souvislosti s podmínkami propuštění na kauci; o původně plánovaném tématu Britský policejní stát měl přednášku až v dubnu 2017. Ve vystoupení kritizoval politiky, sdělovací prostředky a policii za to, že se nedokázali vypořádat s některými trestnými činnostmi kvůli strachu, že budou obviněni z rasismu, což později potvrdila například parlamentní zpráva Nezávislého šetření sexuálního zneužívání dětí v Rotherhamu za roky 1997–2013 od Alexis Jay (2015),[79] ve které byl kvalifikovaný odhad počtu obětí 1400, a to jen v Rotherhamu a v uvedeném období; později byl počet obětí upřesněn na více než 1500. Robinson také řekl, že vězení ve Woodhill se stalo výcvikovým táborem ISIS a že radikálové řídí fungování vězeňských oddělení; jeho zkušenosti z vězení se později pokusil využít Gerard Batten, když jej jmenoval svým poradcem pro reformu věznic.[80]

Po odchodu z EDL pokračoval Robinson jako aktivista. Na podzim roku 2015 navštívil Robinson Prahu.[81] Na pozvání Martina Konvičky a Bloku proti islámu přijel na pražské shromáždění k výročí 17. listopadu.[58] Koncem roku 2015 se podílel na organizaci hnutí Pegida UK, britské odnože protiislámského hnutí Pegida v Německu.[44] V té době vedl hnutí Paul Weston spolu s Anne Marie Waters, Robinson působil jako poradce.[82] 6. února 2016 proběhla koordinovaně v několika evropských městech řada shromáždění proti islamizaci.[83] Pegida UK zorganizovala tichý protestní pochod v Birminghamu, po dohodě s policií mimo centrum města.[84] Akce se zúčastnilo asi 200 osob.[85]

Od února 2017[45][46] působil rok jako reportér a komentátor zpravodajského serveru Rebel Media[91]. Archiv jeho videí ukazuje celou řadu komentářů týkajících se terorismu, imigrace, Labour Partygrooming gangů a jeho kritiků.[46] Do února 2018[92] realizoval asi padesát reportáží[68], poté se osamostatnil a působil dál jako občanský aktivista a novinář[16].

V září 2018 Robinson vyjádřil přání vstoupit do Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP). Dne 23. listopadu 2018 jmenoval předseda UKIP Gerard Batten Robinsona svým osobním poradcem.[47] V reakci na to předchozí předseda UKIP Nigel Farage označil Robinsona za kriminálníka a řekl, že je hluboce zarmoucen tím, jakým směrem se UKIP vydala.[93] Farage dále požadoval, aby Batten odstoupil z pozice předsedy UKIP.[47] Protože se Robinson nakonec skutečně stal poradcem stranického předsedy Gerarda Battena, Nigel Farage stranu opustil[94] Doslova k tomu uvedl, že je zděšen angažováním Tommy Robinsona a že tím Batten podkopal snahu udělat z UKIP nerasistickou a nexenofobní stranu.[95] Toto Robinsonovo angažmá skončilo s plánovaným ukončením působení Battena v čele strany začátkem června roku 2019.

Dne 14. listopadu 2018 se měl Robinson na pozvání sedmi amerických zákonodárců zúčastnit schůzky pořádané organizací Middle East Forum zaměřené na diskusi o islámu. Nebylo mu však včas uděleno vízum. Za neudělení víza lobbovalo u amerického ministra zahraničí Mikea Pompea několik desítek britských poslanců.[21][96]

Rok 2019

V sobotu 23. února 2019 zorganizoval Robinson v Manchesteru manifestaci Panodrama s premiérovým promítáním stejnojmenného dokumentu.[6][23][97] Na organizování manifestace protestující proti Panodramatu se podílely i odbory.[38]

Po londýnské demonstraci (23. března 2019) požadující druhé referendum o brexitu[98] bylo na pátek 29. března svoláno několik demonstrací[99]. Vzhledem k odložení termínu brexitu byla manifestace UKIP nazvána Make Brexit Happen Rally (Umožněte Brexit).[100]

Dne 5. dubna 2019 se pod záštitou poslance Milana Poura a senátorky Jitky Chalánkové měla v Praze na parlamentní půdě uskutečnit mezinárodní konference na téma „Rodina a její práva v 21. století“.[20] Tommy Robinson do Prahy dorazil.[101] Proti Robinsonovi se však ozvaly kritické hlasy, a konference byla nakonec zrušena.[20] Podle anonymních informací Parlamentních listů se choval v Praze nevhodně, a údajně nezaplatil za své ubytování v hotelu.[102]

Po odložení brexitu z 29. března 2019 přes 12. duben na 31. říjen téhož roku vyhlásilo Spojené království na 23. května 2019 volby do Evropského parlamentu (EP). Ve volebním obvodu Severozápadní Anglie se o místo poslance EP ucházeli kandidáti z devíti politických stran a dva nezávislí kandidáti, Mohammad Aslam a právě Tommy Robinson.[49] Robinson hodlal reprezentovat pracující třídu v Anglii a prosadit platnost hranic, omezení přistěhovalectví, návrat národní suverenity i zachování národní identity proti islamifikaci.[35][103]

Během květnové volební kampaně absolvoval Robinson na dvacet kontaktních setkání s voliči. V Limeside, jižní okrajové části Oldhamu, se předvolební shromáždění konalo 18. května 2019.[104] Podle PA bylo napadeno skupinou lidí.[105] Podle vyjádření policie byla skupina doprovozena k místu shromáždění policisty, kteří se snažili redukovat problémy už během cesty.[106] Podle Tomáše Tengely–Evanse čítala 150 mladých muslimů.[107] Útočníci, někteří maskovaní šátky a kuklami, se snažili házet cihly a vajíčka, údajně i lahve a nůžky.[108][109] Policie bránila postupu násilníků na místo shromáždění.[108][109] Zprávy o pobodání či výstřelech policie označila jako nesprávné, například v případě výstřelů se mohlo jednat o chybnou interpretaci zábavní pyrotechniky.[106] O půl roku později, když policie začala hromadné zatýkání, k tomu Lizzie Dearden v The Independent napsala: „Násilí vypuklo poté, co se velká skupina mužů, která se nazývala Muslimská obranná liga (MDL), seběhla na událost v Oldhamu dne 18.  května. Příznivci uvedli, že chtějí protestovat proti Robinsonově volební kampani, ale záběry zveřejněné na sociálních médiích ukázaly, že mnozí členové skupiny mají zahalené hlavy a tváře. ‘Podívejte se na vojáky za námi,’ řekl jeden člen skupiny. ‘Jsme Pákistánci z Halifaxu, kteří přišli do Oldhamu, a děláme to za MDL.’ Policie zpočátku eskortovala demonstraci, ale násilí vypuklo poté, co dorazili k místu Robinsonova předvolebního shromáždění v parku v Limeside.“[110] Soudní jednání začalo 5. resp. 19. března 2020.[111]

Ve volbách Robinson neuspěl; získal 38 908 hlasů (2,2 %).[51] Ve vyjádření k výsledkům voleb poukázal na omezení ze strany sociálních sítí.[112]

Pozdější aktivity

V lednu 2020 byla Robinsonovi udělena Cena Sapfó organizace Free Press Society; cena se uděluje novinářům, kteří kombinují excelenci ve své práci s odvahou a odmítnutím kompromisu.[113] Cenu převzal v Kodani v budově dánského parlamentu.

V únoru 2020 Robinson navštívil Rusko. V pátek 21.2. se v Moskvě zúčastnil tiskové konference deníku Komsomolskaja pravda[114] a rozhovoru pro televizi RT[115]. Následující den měl v Petrohradě na konferenci Libertariánské strany Ruska přednášku „Znásilnění Británie“ (The Rape of Britain).[116]

Koncem února 2020 byla v UK zakládána Aliance pro svobodu projevu (Alliance for Free Speech). Na přípravě se podíleli například Carl Benjamin, Catherine Blaiklock, Tommy Robinson a mluvčí Peter Mcilvenna.[117]

­Tři muži středního věku se v neděli 1. března pohybovali v akvaparku pro rodiny (Center Parcs Woburn Forest). Jeden z nich uchopil v dětském brouzdališti za hýždi osmiletou dívku, později to popsal jako údajně neúmyslné.[118] Otec dívky se snažil muži zabránit v odchodu z akvaparku do příjezdu policie, což považoval za legální, přičemž však tomu muži způsobil poranění nosu, na místě pak ošetřené.[119] Po příjezdu policie byl otec, 37, z Bedfordu zadržen a obviněn z napadení. Druhý den ráno byl Tommy Robinson propuštěn na kauci; jednání bylo stanoveno na 2. duben. S informací přišel bulvární The Sun bez uvedení důvodu potyčky; řada britských médií tuto informaci převzala.[120]

20. března 2020 v Paynes Parku ve městě Hitchin (Hertfordshire) došlo k incidentu, po němž byli zatčeni tři mladiství. V období pandemie jeden z nich zakašlal do tváře sedmdesátileté ženy. V následné šarvátce seniorka utrpěla modřinu pod okem. Kolemjdoucí třicátník, který se pokusil pomoci napadené, utrpěl rovněž oděrky na tváři, a dále mělo být napadeno jeho vozidlo.[121] Identita tohoto „třicátníka” („a man in his 30s”) resp. „kolemjdoucího” („a passer–by”) byla známá.[122] New Statesman se zamýšlel, proč média tuto identitu čtenářům zatajila.[123] V závěru této úvahy bylo sdělení „Nelze popřít, že autocenzura je rysem dnešních médií”. Na podporu tohoto tvrzení New Statesman později článek smazal.[124]

V městečku Barrow se koncem května seběhly dvě události. Jedna dívka byla zatčena pro porušení podmínek kauce[125] a jiná dívka zveřejnila fotky ukazující různá poranění svého těla.[126] To vyvolalo reakci místních[127] i třeba bývalé vyšetřovatelky Maggie Oliverové.[128] Policejní důstojník uvedl, že ve městě neoperují „asijské gangy“.[129]. Stovky obyvatel městečka dali průchod svému rozhořčení; v sobotu 23. května, s ohledem na restrikce kvůli pandemii, protestovali vytvořením automobilové kolony s blikajícími světly a houkajícími klaksony.[128] Starosta městečka vyzval obyvatele ke klidu.[128] Robinson považoval zprávy v médiích za nejasné a vydal se následující pondělí, i se členy svého štábu, natočit reportáž z dalšího protestu na místě.[130] Při další návštěvě natočil rozhovor s majitelem místního rychlého občerstvení.[131] Při třetí návštěvě, 4. června, byl tříčlenný štáb zadržen a dokumentační materiál zabaven. Posléze byl zadržen i Robinson, kterému předtím naprskal nebo naplival do tváře mladík na kole, na což Robinson, v období koronaviru, měl zareagovat úderem do tváře. Robinson byl obviněn z napadení a propuštěn na kauci.[132][133]

Při protestech BLM v Londýně během prvního červnového víkendu roku 2020 poškodili demonstranti například sochu Winstona Churchilla na Parliament Square a zranili 49 příslušníků policie.[134] Po celé zemi se konalo asi 200 akcí, během kterých bylo zadrženo 135 protestujících.[135] K ochraně soch a válečných památníků vyzval i Tommy Robinson.[136] Před následujícím víkendem byly sochy a památníky obedněny.[137]

1. listopadu 2020 byl zadržen v Hyde Parku, když chtěl vyjádřit podporu aktivistce Hatun Tash.[138]

On-line účty a služby

Od roku 2017 začal Robinson přesouvat některé aktivity do on–line prostoru, ať už se jednalo o komentáře na sociálních sítích, reportáže, platby nebo o nabídku zboží. Na sociálních sítích se mu povedlo vybudovat dosah na poměrně početnou komunitu. Od roku 2018 však probíhala soustředěná kampaň od nátlakových levicových skupin i politiků, která vedla k sérii omezení či přímo zákazů; týkalo se to zejména těchto společností či platforem: TwitterFacebookPayPalYouTubeSnapchatInstagramAmazoneBayTikTok. Facebook, poté co zrušil Robinsonovi účet, začal dočasně či permanentně rušit i účty vyjadřující mu podporu, později i takové vyjadřující se o něm kriticky, a nakonec dokonce i účty, které se odvážily napsat pouhé jméno,[139][140][141] a tak vznikla další neosoba Ten–jehož–jméno–se–nesmí–vyslovit.

Po několika dočasných zákazech byl 28. března 2018 Robinsonův účet na Twitteru zrušen permanentně kvůli porušení pravidel o „nenávistném chování“.[25] V té době účet sledovalo cca 413 000 uživatelů.

7. srpna 2018 (týden po propuštění z vězení) mu byl smazán účet na Instagramu (toho dne přišla o účet řada dalších osob, mezi nimi například Alex Jones), nicméně mluvčí společnosti následujícího dne uvedl, že se tak stalo omylem, a účet byl znovu aktivován.[142]

V listopadu 2018 oznámila společnost PayPal zajišťující internetové platby, že nebude britskému aktivistovi Tommy Robinsonovi zprostředkovávat platby. Petice s tisíci podpisy vyzývala finanční společnosti, aby přerušily své vztahy s ním. Společnost uvedla, že se ke konkrétním zákazníkům vyjadřovat nemůže; v obecné rovině prohlásila, že účty pravidelně posuzuje, aby se ujistila, že dodržují daná pravidla, a uzavírá ty účty, které pravidla poruší. Tommy Robinson reagoval prohlášením, že se jim jen nelíbí jeho názor a chtějí jej umlčet.[29]

V lednu 2019 oznámila společnost Google, že odstranila reklamy z Robinsonova účtu na YouTube z důvodu porušení pravidel, čímž zrušila příjmy z tohoto plynoucí.[143]

Do 24 hodin od zveřejnění dokumentu Panodrama na Facebooku byl 26. února 2019 účet Tommyho Robinsona[144] zrušen.[24][145][146][147] V té době účet sledovalo asi 1 100 000 uživatelů.

Knihkupectví Amazon po téměř dvou letech prodeje stáhlo z nabídky internetového obchodu knihu Mohamedův korán.[30] Jiné knihy Tommyho Robinsona ponechalo v nabídce.

Dne 6. března 2019 byl spuštěn internetový deník TR News[148] (TR News – Independent Unreported News from around the World).

Dne 2. dubna 2019 přikročila společnost Google provozující platformu YouTube k významnému omezení Robinsonova kanálu.[147] Stalo se tak po měsíčním zvažování, po konzultacích se třetími stranami a po nátlaku například ze strany poslanců britského parlamentu.[149]

Dne 5. dubna 2019 zrušil Snapchat účet trcensored1682 založený 27. března 2019.[150][151] V reakci na to založil téhož dne Robinsonův tým na platformě Telegram (údajně vlastněné dvěma ruskými podnikateli) skupinu, která měla přes noc získat až přes 5 000 členů.[152]

Twitter v pátek 26. dubna 2019 uvedl, že pozastavil dva účty zřízené pro volební kampaň do Evropského parlamentu, a to účet podporující nezávislého kandidáta Tommyho Robinsona a účet podporující Carla Benjamina kandidujícího za UKIP. Tento krok zdůvodnila společnost údajným porušením podmínek služby, ačkoli Twitter a Facebook obvykle nechávají účty a příspěvky od politických osobností, i když porušují pokyny pro komunitu.[153]

Minimálně od 16. července 2019, ne-li dříve, začala společnost Facebook blokovat použití slovního spojení „Tommy Robinson“ v jakémkoliv příspěvku.[154][155][156] Dočasně nebo i trvale zablokovány byly i některé české účty[157]. Toto však začalo již dříve, po zveřejnění #Panadrama na FB účtu aktivisty 25. února 2019, respektive po zrušení tohoto účtu následujícího dne. Pocítila to např. česko-ruská švédsky publikující spisovatelka Katerina Janouch[158] nebo česká lovkyně Michaela Fialová[159]. Podobně jako začátkem roku[24][145] to i v létě roku 2019[139][140][141] vyvolalo obecnější debatu[160]. A zmírnění počtu blokací .[161] Norská televize v září informovala o tom, že Facebook postihuje stejným způsobem i dánské uživatele.[162] V rozhovoru pro norskou televizní stanici DR2 přiznal Peter Münster, šéf nordické komunikace Facebooku, že společnost nikdy nepředložila screenshoty problematických příspěvků týkajících se Robinsona, a dokonce je nemůže ani vytvořit.[26] Server Gates of Vienna zveřejnil anglický překlad tohoto rozhovoru novinářky Lotte Folke s Münsterem.[27] Server dále uvádí, že rozhovor s mluvčím Facebooku byl okamžitě po zveřejnění na facebookové stránce norské televizní stanice DR2 Facebookem stažen; obnoven byl až po důrazném protestu stanice na chování Facebooku.[27]

Různé položky včetně triček s obrázkem Robinsona stáhla společnost eBay z nabídky v září 2019, zatímco Amazon takové zboží v nabídce ponechal, stejně tak jako jeho autobiografii a další knihy o něm, včetně jedné s názvem Tommy Robinson a blížící se občanská válka (Tommy Robinson and the Coming Civil War).[31] Naproti tomu zůstávala na eBay kniha Mohamedův korán, kterou Amazon stáhnul již o šest měsíců dříve.[32]

Avi Yemini, reportér deníku TR.News a Robinsonův oficiální mluvčí během aktivistova uvěznění v HMP Bemarsh, byl v září 2019 zablokován na Twitteru.[163] Po třech dnech Yemini oznámil, že jeho účet byl reaktivován. Za reaktivování jeho účtu probíhala kampaň #FreeAvi.[164]

Na sociálních sítích měl v roce 2018 hashtag #FreeTommy téměř dva miliony zmínek, v roce 2019 to bylo méně než 22 tisíc. Ve stejném časovém období se globální vyhledávání jeho jména na Google snížilo 10krát. Průměrné zhlédnutí videí na YouTube se na jaře 2019 snížilo 8krát.[147]

V souvislosti s udělením Ceny Sapfó začátkem roku 2020 došlo k dalšímu blokování účtů zmiňujících jméno Tommy Robinson.[165][166][167] Po vlně kritiky rozdělil Facebook uživatele na rovné a rovnější. Těm rovnějším, konkrétně 179 poslancům dánského parlamentu, povolil laskavě jméno „Neosoby“ v příspěvcích používat.[165] Ani po roce od zrušení Robinsonova účtu nebyl Facebook zatím schopen doložit své tvrzení, že by Robinson vyzýval k dekapitaci muslimů, jak přiznal mluvčí Peter Münster.[165][166]

Od 9. března začal zveřejňovat videa též na serveru banned.video.[168] Koncem března roku 2020 založil účet na síti TikTok se slovy „Zakázán na všech západních sociálních sítích, zkusme Číňany“.[169] Kampaň muslimského poslance Afzala Khana a levicových aktivistů vedla k  uzavření účtu.[170][171][172]

Krátce nato, 25. dubna, začal Robinson využívat sociální síť VKontaktě, ruskou obdobu Facebooku.[173]

23. června 2020, po zrušení účtu Katie Hopkins na Twitteru,[174] se Robinson připojil do sociální sítě Parler.[175]

Soudní případy

Opakovaně se dostal do konfliktu se zákonem.

V roce 2005 například v opilosti napadl policejního důstojníka mimo službu. Byl odsouzen na 12 měsíců odnětí svobody.[54][176]

V roce 2011 byl odsouzen jako vůdce fotbalových chuligánů, kdy byl usvědčen z domlouvání pouličních bitek mezi chuligány. The Guardian popisuje, že během bitky byla použita pyrotechnika, lahve či byly ničeny zaparkované automobily.[64][75]

V září 2011 byl usvědčen z napadení,[177] kdy na demonstraci v Blackburnu uhodil hlavou nacistického sympatizanta, který jej nařknul z údajného spolčení s policií a který nechtěl opustit demonstraci EDL.[16]

Dne 8. listopadu 2011 protestoval pravicový aktivista spolu s Kevinem Carrollem na střeše sídla FIFA v Curychu proti rozhodnutí, že anglický národní fotbalový tým nesmí nosit na svých košilích symbol květu máku, připomínku veteránů Světové války. FIFA byla donucena rozhodnutí zrušit. Neobvyklá forma protestu byla po třídenním vězení (asi do 11. listopadu) po zásluze potrestána (pokuta 2300 liber plus soudní výlohy 700 liber). Odlišnou formu protestu zvolil například princ William nebo David Cameron.[36][37]

V říjnu 2012 byl zatčen a obviněn z předchozího (září 2012) nezákonného vstupu do Spojených států. Robinson si vypůjčil od svého přítele cestovní pas na jméno Andrew McMaster.[55] USA opustil hned další den s vlastním pasem na jméno Paul Harris a vrátil se zpátky do Velké Británie.[178] V lednu 2013 byl odsouzen na 10 měsíců odnětí svobody. Nedlouho poté, 22. února 2013, byl propuštěn s elektronickým náramkem.[179] Dle BBC zazněla během soudního přelíčení informace o tom, že Robinson byl již dříve vězněn za napadení, a také usvědčen z nedovoleného držení drog[53][65][180][181] a rušení veřejného pořádku.[55]

V listopadu 2013 byl Robinson spolu s pěti dalšími obžalován z podvodu, kterého se měl dopustit tím, že v souvislosti s žádostmi o hypotéku podal nepravdivé údaje o příjmech. V lednu 2014 byl odsouzen na 18 měsíců do vězení. Robinson svým jednáním získal v roce 2009 na šest měsíců půjčku ve výší 160 000 liber.[182]

V sobotu 27. srpna 2016 navštívil Robinson se dvěma přáteli a pěti dětmi fotbalový zápas v Cambridge. Navečer pak byli muži policií pod pohrůžkou uvěznění vykázáni z hostince i z města; celá skupinka byla policií sledována na cestě k vlakovému nádraží. Zasahující policista uvedl, že jednal na základě informace, že jde o fanouška, který asi mohl působit potíže; naproti tomu Robinsonova zástupkyně uvedla, že nic nenaznačovalo, že by se Robinson, obutý v žabkách, mohl zúčastnit nějakého nepokoje.[183] Robinson podal na policii žalobu pro obtěžování, diskriminaci, porušení občanských práv a ponižování. 15. března 2019 rozhodla po čtyřdenním jednání soudkyně v Peterborough, že policie jednala v mezích zákona, jeho žalobu zamítla a nařídila mu zaplatit 20 tisíc liber protistraně.[19]

Roku 2017 byl odsouzen za pohrdání soudem, když porušil britský zákon tím, že se pokoušel se natáčet aktéry soudního přelíčení v případu hromadného znásilnění 16leté dívky čtyřmi muslimskými pachateli. Byl potrestán podmíněným odnětím svobody na tři měsíce s odkladem na zkušební dobu 18 měsíců.

12. března 2020 začalo šestidenní soudní přelíčení ve věci mladíka syrského původu Jamala Hijaziho, který se v listopadu 2018 stal obětí útoku na školním dvoře v Almondbury v Huddersfieldu. Robinson tehdy na Facebooku zveřejnil komentáře a dvě videa, které žaloba považuje za urážku. Robinsonův advokát uvedl, že případ má rysy ústního svědectví jednoho svědka proti druhému, kdy útok na Hijaziho měl být odvetou za dřívější napadení jiného školáka, což Hijazi popírá.[184]

Případ Leeds 2018

Dne 25. května 2018 byl Robinson zatčen a během pěti hodin odsouzen i uvězněn na 13 měsíců za hodinové živé vysílání z ulice před soudem v Leedsu.[16][185][186][187] Po 68 dnech byl propuštěn na kauci, když odvolací soud 1. srpna rozsudek zrušil pro zásadní pochybení a nařídil nové jednání.[59][188] Po 84 dnech byla 23. října kauce zrušena, případ prohlášen za komplikovaný a postoupen generálnímu prokurátorovi.[189][190] Ten po 135 dnech vznesl nové obvinění, nařídil slyšení na 22. března 2019;[191][192] později odložené nejdříve na 3. květen,[193] následně na 14. květen,[194][195] kdy byl stanoven termín plného projednání na 4. červenec 2019.[194][195] Po dvoudenním procesu byl v pátek usvědčen z (podle názvu) pohrdání soudem.[196] V následujícím týdnu mu byl vyměřen trest odnětí svobody ve výši šesti měsíců a znovu aktivován předchozí podmíněný tříměsíční trest, a to nesouběžně.[196]

V pátek 25. května 2018 během živě vysílaného komentovaného videopřenosu na ulici před soudní budovou v Leedsu, ve které mělo probíhat rozhodování poroty v rámci soudního přelíčení s druhou ze tří skupin z (prvního) gangu z Huddersfieldu (obžalovaného ze zneužívání a obchodu s bílým masem)[3][18][197], který se dostal před soud právě díky Robinsonovi, a to po mnoha letech, kdy britská justice nejednala, byl Tommy Robinson protiprávně zatčen za výtržnost, jíž se nedopustil[185], obviněn z pohrdání soudem a odsouzen ke 13 měsícům odnětí svobody nepodmíněně, neboť byl v podmínce a svým videopřenosem porušil nařízení soudu o zákazu reportování o přelíčení. Tím prý ohrozil soudní řízení a hrozilo, že pachatelé skončí na svobodě, případně že bude nutné soud vést znovu od začátku.

V polovině června 2018 byl Robinson převezen z věznice v Hullu do věznice v Onley poblíž Leicesteru v regionu East Midlands. Muslimská populace v HMP Hull byla asi 7,4 %, v HMP Onley asi 30,4 %; průměrná muslimská populace ve věznicích v Anglii a Walesu byla asi 16 %.[203]

Odvolací soud rozsudek zrušil, přičemž v písemném provedení rozsudku [188], vyhlášeném 1. srpna 2018, soudce Lord Burnett, předseda tříčlenného senátu, dle BBC uvedl: „Jsme přesvědčeni, že nález pohrdání vyřčený v Leedsu po zásadně chybném procesu (při kterém, a to jsme si vědomi, byly obtížné a neobvyklé okolnosti) nemůže obstát.“[59]Generální prokurátor Geoffrey Cox znovu obvinil Robinsona z (podle názvu) pohrdání soudem.[192][204]

V březnu roku 2019 se generální prokurátor Geoffrey Cox rozhodl, že je ve veřejném zájmu podat další žalobu proti Robinsonovi. Odsouzení z 25. května 2018 bylo zrušeno odvolacím soudem v srpnu roku 2018 pro zásadní pochybení. Robinson byl propuštěn na kauci do doby, než bude zahájeno nové řízení. Ale soudce Nicholas Hilliard v nařízeném líčení v říjnu 2018 kauci zrušil a postoupil případ generálnímu prokurátorovi k dalšímu vyšetřování. Ten se po dalších pěti měsících rozhodl vznést nové obvinění proti Robinsonovi. Generální prokurátor řekl o jeho činu: „Po pečlivém zvážení podrobností tohoto případu jsem dospěl k závěru, že existují silné důvody k novému soudnímu řízení proti Stephenu Yaxleyi-Lennonovi.“ První slyšení v tomto obnoveném případu se mělo konat u High Court v Londýně dne 22. března 2019. Robinson reagoval tím, že tento nový postup generálního prokurátora je součástí „probíhajícího státního pronásledování novináře [Robinsona], který ukazuje na vládu a establishment Velké Británie a na všechno, co dělají špatně“. Robinson mohl být pokutován nebo znovu omezen na svobodě, pokud by v tomto novém procesu byl usvědčen z přestupku opovrhování soudem.[191]

Zmíněné silné důvody k novému soudnímu řízení byly zváženy a akceptovány 14. května a bylo nařízeno plné jednání na Den nezávislosti 2019.[194][195]

Po dvoudenním procesu dvoučlenný soudní senát seznal 5. července Tommyho Robinsona vinným z pohrdání soudem ve třech bodech obžaloby. A to, za prvé, porušením nařízení o omezení zpravodajství; za druhé, živým přenosem videa z ulice před vchodem do soudní budovy, přičemž obsah videa měl současně vést ke značnému riziku, že by byl v tomto případě vážně narušen průběh spravedlnosti; a za třetí, agresivní konfrontací a natáčením některých obžalovaných přicházejících k soudní budově, čímž měl přímo zasahovat do průběhu spravedlnosti.[60]

Výše trestu byla stanovena 11. července, a to na 6 měsíců (plus aktivace předchozí tříměsíční podmínky), což při bezprostředním nástupu znamenalo další pobyt ve vězení po dobu maximálně asi devět a půl týdne.[61] Byl propuštěn 13. září.[62]

Dílo

Tommy Robinson napsal autobiografickou knihu Nepřítel státu[205] (Tommy Robinson Enemy of the State, 2015). Dále je spoluautorem výkladové knihy Mohamedův korán[206][207] 

Tommy Robinson: Mohamedův Korán – Knihu chraň! (knihuchran.cz)

(Mohammed’s Koran: Why Muslims Kill For Islam, 2017); druhým autorem je Peter McLoughlin, který napsal rovněž knihu Snadné maso (Easy Meat: Inside Britain’s Grooming Gang Scandal, 2016). V únoru 2019 realizoval dokument Panodrama.[69] V létě téhož roku přispěl do sborníku CENZUROVÁNO: Jak se Západ stal Sovětským Ruskem (CENSORED: How The West Became Soviet Russia).[208] Koncem roku 2019 Robinson oznámil blížící se vydání dalšího dokumentu, s názvem Shalom, který pojednává o životě a smrti jednoho židovského obyvatele Londýna.[209]

Knihy

Nepřítel státu je autobiografický příběh Tommyho Robinsona.[210] Z vlastních konfliktů se zákonem obviňuje britský státní aparát a temné muslimské podsvětí, které prý ovládá anglické věznice. Vydání českého překladu knihy se připravuje.[211]

Mohamedův korán[207] hledá odpověď na otázku, proč prý většina teroristů na Západě pochází z malého procenta muslimské populace. Kniha tvrdí, že islám je náboženstvím války a dobývání a že přesně takto byl na Západě vnímán až do útoků 11. září 2001. Dále tvrdí, že džihád je od začátku základním prvkem vedoucím k úspěchu islámu. Snaží se dokázat, že tvrzení „islám je náboženstvím míru“ je lež, odmítající uznat údajně nekončící zabíjení káfirů muslimy.[212] Bestseller[67] byl po téměř dvou letech úspěšného prodeje stažen z nabídky internetového obchodu.[30][66][213]

V červnu 2019 vyšla kniha CENSORED: How The West Became Soviet Russia (CENZUROVÁNO: Jak se Západ stal Sovětským Ruskem) Podle nakladatelství a knihkupectví je kniha je sbírkou úvah od členů online pravice, kteří se dostávají k jádru omezení na sociálních sítích. Obsahuje osobní pohled na opatření, která sociální média podniknou, aby vyloučila nepohodlné jedince. Autoři zkoumají příčiny a důsledky cenzury konzervativních názorů. Zpochybňují argument, že na platformy sociálních médií se nevztahuje První dodatek. Dívají se na to, jakou podobu dostane právo v online prostoru. Robinson je autorem páté části, s kapitolami 26–29: Navrácení moci, Boj za demokracii, Je to Vláda a Všichni budeme vymazáni. Dalšími autory jsou Laura LoomerováAlex JonesGavin McInnes, a Paul Joseph Watson.[208]

Dokument Panodrama

V únoru 2019 Robinson natočil hodinový videodokument Panodrama, kterým reagoval na chystaný díl investigativního pořadu BBC Panorama věnovaný právě Tommymu Robinsonovi.[214] Podle vlastního tvrzení ve filmu odhalil manipulativní praktiky britské veřejnoprávní televize BBC, jejichž cílem mělo být zdiskreditovat a zničit nepohodlné jedince, a vyobrazil, jak se údajně příslušníci společenských elit dívají spatra na „lidi pracující rukama“.[69] Součástí filmu je záznam rozhovoru Lucy Brownové, bývalé spolupracovnice Tommyho Robinsona, s Johnem Sweeneym, reportérem pořadu Panorama, který Brownová nahrála na skrytou kameru.[23][24] Sweeney se s Brownovou snažil domluvit na tom, co má v pořadu říkat, a sděloval jí, jak prý BBC Tommyho Robinsona zdiskredituje upravením nahrávky. Dokument dále ukazuje, jak se údajně BBC nenamáhá ověřovat si získané informace. Ke konci dokumentu vyzval Robinson veřejnost k rušení televizní licence.[22][23][215]

Reakcí BBC bylo odmítnutí kritiky a omluva za individuální pochybení redaktora: „BBC Panorama vyšetřuje Tommyho Robinsona […]. BBC rozhodně odmítá, že by naše žurnalistika byla falešná nebo předpojatá. Jakýkoli program, který vysíláme, dodržuje přísné redakční pokyny BBC. Některé zveřejněné nahrávky byly zaznamenány bez našeho vědomí. John Sweeney učinil některé útočné a nevhodné [blíže neupřesněné] poznámky, za které se omlouvá. Příprava investigativního pořadu BBC Panorama bude pokračovat.“[23][215] O půl roku později nicméně BBC odmítla potvrdit, zda bude díl o Robinsonovi vůbec vysílán.[216]

Koncem zimy publikoval Deník N analýzu Jana Moláčka, která obsahuje překlad vybraných částí filmu a doplňuje některé souvislosti, které pro českého čtenáře nebyly zřejmé; autor analýzy usoudil, že „dokument usvědčil z manipulace jen svého autora“.[217] Nejmenovaný zdroj však v létě pro Daily Mail uvedl, že si BBC tímto sama naběhla; chtěla prozkoumat Tommyho Robinsona, avšak otevřela tím otázky ohledně novináře [Sweeneyho] pracujícího takovýmto způsobem, otázky na které je třeba odpovědět.[216] Jedna z odpovědí přišla začátkem podzimu, kdy Sweeney odešel po 17 letech z BBC s lítostí, že díl Panorama o Robinsonovi vysílán nebyl.[218] Sweeney k odchodu také uvedl, že při setkání s kameramankou Lucy Brownovou zaplatil za všechno pití,[4] což poněkud neodpovídá jeho slovům v Panodramatu, že platbu za alkohol dá do nákladů [BBC].[4]

Britská média citovala z Robinsonova uvedení premiéry:[6][97]

„Důkaz o zkorumpovanosti médií je v tom, že ani jeden jediný novinář v Británii nepodal zprávu o Panodramatu.“

Odkazy

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Tommy Robinson (activist) na anglické Wikipedii.

 1.  DEARDEN, Lizzie. Tommy Robinson announces support for Julian Assange after ‘talking to WikiLeaks founder in prison’. The Independent. 2019-09-16. Dostupné online [cit. 2019-09-18]. (anglicky)
  • “Anti-Islam activist claims pair spoke through a window at HMP Belmarsh.”
  • OSBORNE, Samuel. Man at Tommy Robinson demonstration hunted by police over attack on officer. The Independent. 2019-09-17. Dostupné online [cit. 2019-09-20]. (anglicky)
  • “Scotland Yard said that on the morning of 24 August, supporters of the of anti-Islam activist, whose real name is Stephen Yaxley-Lennon, were met by counter-protesters from groups including Stand up to Racism.”
 2.  ČTK. Odpůrci islamizace plánují evropskou demonstraci, prý i v Česku. denik.cz. 2015-11-30. Dostupné online [cit. 2019-03-03].
 3. ↑ Skočit nahoru k:a b c ČTK. V Británii odsoudili skupinu 20 mužů za znásilňování dívek. České noviny. 2018-10-19. Dostupné online [cit. 2019-03-03].
 4. ↑ Skočit nahoru k:a b c DEARDEN, Lizzie. BBC journalist leaves after 17 years with parting shot at Tommy Robinson: ‚He’s a complete c***‘. The Independent. 2019-10-03. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2019-10-03. (anglicky)
 5.  [1][2][3][4]
 6. ↑ Skočit nahoru k:a b c OSBORNE, Samuel. Tommy Robinson’s wedding video, a Ukip ‚w******‘ and a butchered ‚Hallelujah‘ at EDL founder’s documentary launch. The Independent. 2019-02-23. Dostupné online [cit. 2019-02-24]. (anglicky)
 7.  HAMILTON, Fiona (Crime and Security Editor). Far-right provocateur Tommy Robinson jailed over court rant. The Times. 2018-05-30. Dostupné online [cit. 2019-05-22]. ISSN 0140-0460. (anglicky)
 8.  MORRIN, Siobhan. Why U.S. right-wingers care about Tommy Robinson’s arrest. Time [online]. 2018-05-29 [cit. 2019-05-22]. Dostupné online. (anglicky)
 9.  PALMER, Ewan. British far-right activist Tommy Robinson has been jailed for 13 months. Newsweek [online]. 2018-05-29 [cit. 2019-05-22]. Dostupné online. (anglicky)
 10.  Associated Press. UK far-right figure Tommy Robinson jailed for contempt. Business Insider [online]. 2018-05-29 [cit. 2019-05-22]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2019-05-05. (anglicky)
 11.  BROWNE, Ryan. Facebook bans UK far-right activist Tommy Robinson over hate speech. CNBC [online]. 2019-02-26 [cit. 2019-05-22]. Dostupné online. (anglicky)
 12.  [7][8][9][10][11]
 13.  SONES, Mordechai. ‚Certain death‘ for Tommy Robinson in new prison. Israel National News [online]. 2018-06-14 [cit. 2018-06-14]. Dostupné online.
  • “Activist Robinson transferred yesterday to Onley Prison with high Muslim majority, known as violent prison.”
 14.  Aktivista Tommy Robinson byl po dvou měsících propuštěn na svobodu. iprima.cz. 2018-08-02. Dostupné online [cit. 2019-03-03].
 15.  Kde končí svoboda slova v Británii? Aktivista natáčel podezřelé ze zneužívání dětí, policie ho zatkla, soud zakázal informovat. iprima.cz. 2018-05-28. Dostupné online [cit. 2019-03-03].
 16. ↑ Skočit nahoru k:a b c d e f MURRAY, Douglas. Tommy Robinson Drew Attention to ‘Grooming Gangs.’ Britain Has Persecuted Him.. National Review. 2018-05-31. Dostupné online [cit. 2019-03-10]. (anglicky)
 17.  [13][14][15][16]
 18. ↑ Skočit nahoru k:a b V Británii odsoudili 20 mužů za znásilňování dívek, nejmladší bylo 11 let. Novinky.cz. 2018-10-19. Dostupné online [cit. 2019-03-03].
 19. ↑ Skočit nahoru k:ab MIRSKY, Hannah. Tommy Robinson speaks out after losing harassment case against Cambridgeshire police. CambridgeshireLive. 2019-03-15. Dostupné online [cit. 2019-03-16]. (anglicky)
  • Tommy Robinson loses Cambridgeshire Police harassment case. BBC News. 2019-03-15. Dostupné online [cit. 2019-03-16]. (anglicky)
  • LYNNE, Freddie. In full: Judge’s remarks on Tommy Robinson vs Cambridgeshire Constabulary. CambridgeshireLive. 2019-03-15. Dostupné online [cit. 2019-03-16]. (anglicky)
  • WILLIAMS, Richard A.L. Tommy Robinson loses court case against police as judge says ‚Mr Lennon is not as well known as he might think‘. The Independent. 2019-03-15. Dostupné online [cit. 2019-03-16]. (anglicky)
 20. ↑ Skočit nahoru k:abcČTK. Poslanec zrušil konferenci, na které měl vystoupit Tommy Robinson. České noviny. 2019-04-04. Dostupné online [cit. 2019-04-05].
 21. ↑ Skočit nahoru k:a b HOSENBALL, Mark. Tommy Robinson fails to get U.S. visa. Reuters. 2018-11-13. Dostupné online [cit. 2019-03-14]. (anglicky)
 22. ↑ Skočit nahoru k:a b BARLOW, Eleanor. Tommy Robinson BBC protest sees thousands join ‚corrupt media‘ demonstration. Mirror. 2019-02-23. Dostupné online [cit. 2019-02-24]. (anglicky)
 23. ↑ Skočit nahoru k:a b c d e f Tommy Robinson holds Salford protest against BBC Panorama. BBC News. 2019-02-23. Dostupné online [cit. 2019-02-24]. (anglicky)
 24. ↑ Skočit nahoru k:a b c d Facebook natrvalo zakázal přístup britskému aktivistovi Tommymu Robinsonovi. Někteří to schvalují, mluví se ale i o cenzuře a pomstě. iprima.cz. 2019-02-27. Dostupné online [cit. 2019-03-03].
 25. ↑ Skočit nahoru k:ab RAWLINSON, Kevin. Tommy Robinson permanently banned by Twitter. The Guardian. 2018-03-28. Dostupné online [cit. 2019-02-18]. (anglicky)
 26. ↑ Skočit nahoru k:a b BRIAN OF LONDON. A Journalist Challenges Facebook For Cancelling Tommy Robinson. TR.NEWS. 2019-10-05. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2019-10-06. (anglicky) Archivováno 6. 10. 2019 na Wayback Machine.
 27. ↑ Skočit nahoru k:a b c BODISSEY, Baron. The Unpersoning of Tommy Robinson (Full Version). Gates of Vienna. 2019-10-01. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2019-10-06. (anglicky)
 28.  [24][25][26][27]
 29. ↑ Skočit nahoru k:ab RED, DRB, ZD. Nepohodlný Tommy Robinson. PayPal mu zakázal platby na internetu. Echo24. 2018-11-09. Dostupné online [cit. 2019-09-05].
 30. ↑ Skočit nahoru k:abc BROWN, Michael. Amazon Crosses a Very Dangerous Censorship Line. Tawn hall. 2019-03-06. Dostupné online [cit. 2019-03-07]. (anglicky)
  • BROWN, Michael. Amazon’s latest dangerous ‚book burning‘. WorldNetDaily. 2019-03-07. Dostupné online [cit. 2019-03-07]. (anglicky)
  • Staff and agencies. Amazon bans book co-written by Tommy Robinson from their website. The Independent. 2019-03-07. Dostupné online [cit. 2019-03-08]. (anglicky)
 31. ↑ Skočit nahoru k:a b QUINN, Ben. Amazon refuses to stop selling Tommy Robinson merchandise. The Guardian. 2019-09-24. Dostupné online [cit. 2019-09-25]. (anglicky)
 32. ↑ Skočit nahoru k:a b SAGIR, Ceren. Ebay continues sale of ‘Tommy Robinson’ autobiography. Morning Star. 2019-09-26. Dostupné online [cit. 2019-09-27]. (anglicky)
 33.  Rape charity gets abusive calls after Tommy Robinson post. BBC News. 2019-02-16. Dostupné online [cit. 2019-09-11]. (anglicky)
 34.  BUSBY, Matha. Tommy Robinson’s offer of MEP salary rejected by charities. The Guardian. 2019-05-10. Dostupné online [cit. 2019-05-10]. (anglicky)
  • BLEWETT, Sam. Women’s groups reject ‚exploitative‘ Tommy Robinson cash that’d ‚fuel racist hate‘. Mirror. 2019-05-10. Dostupné online [cit. 2019-05-11]. (anglicky)
 35. ↑ Skočit nahoru k:ab DEARDEN, Lizzie. European elections: Tommy Robinson ‘standing as MEP for north-west England’. The Independent. 2019-04-25. Dostupné online [cit. 2019-04-25]. (anglicky)
  • WILLIAMS, Andy. ‚Tommy Robinson‘ to stand in North West European elections. Blackpool Gazette. 2019-04-25. Dostupné online [cit. 2019-04-25]. (anglicky)
 36. ↑ Skočit nahoru k:a b c Who is Tommy Robinson? The former EDL leader and right-wing figurehead. The Scotsman [online]. 2018-11-15 [cit. 2019-10-05]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2018-11-15. (anglicky)
 37. ↑ Skočit nahoru k:a b c EDL members fined over rooftop protest. Luton Today [online]. 2011-11-16 [cit. 2012-01-04]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2011-12-20. (anglicky)
 38. ↑ Skočit nahoru k:ab NUJ. BBC staff must not be intimidated by Tommy Robinson. The National Union of Journalists. 2019-02-15. Dostupné online [cit. 2019-08-29]. (anglicky)
  • SALFORD CITY UNISON AND COUNCILLORS BACK PROTEST AGAINST TOMMY ROBINSON. Salford Star. 2019-02-21. Dostupné online [cit. 2019-08-29]. (anglicky)
 39. ↑ Skočit nahoru k:abc O’BRIEN, Paraic. Under the skin of English Defence League. BBC Newsnight. 2009-10-12. Dostupné online [cit. 2019-03-15]. (anglicky)
  • ROBINSON, Tommy. 10 Years on and still the same FAKE NEWS. Youtube. 2019-01-04. Dostupné online [cit. 2019-03-19]. (anglicky)
 40. ↑ Skočit nahoru k:a b MORGAN, Tom; PA. Bin Laden supporters clash with EDL. The Independent. 2011-05-06. Dostupné online [cit. 2019-09-13]. (anglicky)
 41. ↑ Skočit nahoru k:ab ELGOT, Jessica. EDL’s Tommy Robinson Admits Real Name Is Stephen Yaxley, Was In BNP To Andrew Neil On Sunday Politics. The Huffington Post (UK). 2013-06-16. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2013-10-20. (anglicky)
  • „I was looking for a way out, I was looking somebody to be addressing this Islamic extremist problem. I joined for one year, I didn’t know Nick Griffin was in the National Front, I didn’t know non-whites couldn’t join the organisation. I joined, I saw what it was about, it was not for me.“
 42. ↑ Skočit nahoru k:a b Stephen Lennon and Kevin Carroll Join BritishFreedom!. British Freedom Party [online]. 2012-05-05 [cit. 2019-22-02]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2012-07-10. (anglicky)
 43. ↑ Skočit nahoru k:a b Tommy Robinson steps down from party to devote all his energy to EDL. British Freedom Party [online]. 2012-10-11 [cit. 2019-02-22]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu. (anglicky)
 44. ↑ Skočit nahoru k:a b BARTLETT, Jamie. Across Europe with Tommy Robinson: inside the new wave of anti-immigration protest coming soon to Britain. The Daily Telegraph [online]. 2015-12-04 [cit. 2015-12-05]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2015-12-05. (anglicky)
 45. ↑ Skočit nahoru k:a b TOWNSEND, Mark. #FreeTommy – the making of a far-right English ‘martyr’. The Guardian. 2018-07-29. Dostupné online [cit. 2019-08-13]. (anglicky)
 46. ↑ Skočit nahoru k:a b c d DEARDEN, Lizzie. Tommy Robinson case: Why EDL founder could be jailed again for contempt of court. The Independent. 2019-05-14. Dostupné online [cit. 2019-08-13]. (anglicky)
 47. ↑ Skočit nahoru k:a b c UKIP AM calls for new leadership election over Tommy Robinson role. BBC News. 2018-11-23. Dostupné online [cit. 2019-02-20]. (anglicky)
 48.  ČTK. Aktivista Robinson chce do europarlamentu, policie mu zakázala uplácet voliče. lidovky.cz. 2019-04-26. Dostupné online [cit. 2019-04-26].
 49. ↑ Skočit nahoru k:ab Tommy Robinson to stand in European Parliament election. BBC News. 2019-04-25. Dostupné online [cit. 2019-04-25]. (anglicky)
 50.  MM. „Ponížený“ Tommy Robinson nepřijímá výsledek eurovoleb. Žádá druhé hlasování. Echo24. 2019-05-27. Dostupné online [cit. 2019-05-28].
 51. ↑ Skočit nahoru k:ab BASSEY, Amardeep. Tommy Robinson claims ‚social media ban‘ damaged election campaign. Leeds Live. 2019-05-27. Dostupné online [cit. 2019-05-27]. (anglicky)
 52.  [48][49][50][51]
 53. ↑ Skočit nahoru k:a b c d CASCIANI, Dominic. The rancour, rhetoric and riches of brand Tommy. BBC News. 2019-07-11. Dostupné online [cit. 2019-08-21]. (anglicky)
 54. ↑ Skočit nahoru k:a b c d HILL, Matt Rowland. Who is the real Tommy Robinson?. The Daily Telegraph. 2013-10-18. Dostupné online [cit. 2019-08-22]. ISSN 0307-1235. (anglicky)
 55. ↑ Skočit nahoru k:a b c EDL leader jailed over USA trip. BBC News. 2013-01-07. Dostupné online [cit. 2019-03-13]. (anglicky)
 56. ↑ Skočit nahoru k:abc HOPKINS, Steven. Tommy Robinson Explains The Making Of An Alter-Ego Even His Wife Can’t Stand. Huffington Post UK. 2015-12-10. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2015-12-11.
  • After high school Robinson got an apprenticeship to study aircraft engineering at Luton Airport, but shortly after qualifying he was jailed for a year for assaulting an off-duty policeman… The officer had come to the rescue of Robinson’s then girlfriend… The couple were „drunk arguing” at 3am. The cop wanted to walk Robinson’s girlfriend home. Robinson: „I was being heated, and arguing, but I’ve never, ever, ever, ever, ever assaulted my missus and my wife. So I’m like, fuck off man, what-you-talking-about.” At that point Robinson said the officer „rugby tackled him” to the floor. „I’m a young 23, 21-year-old lad and I’m pissed up, like to fight, and we’re fighting, so I started fighting him, and when he’s gone down to the floor.” Speaking in a low-voice now: „I’ve kicked him in the head.”
 57.  EDL Leader Stephen Lennon, AKA Tommy Robinson, Jailed For 10 Months For False Passport. Huffington Post UK [online]. 2013-01-07 [cit. 2013-09-28]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2013-01-10. (anglicky)
 58. ↑ Skočit nahoru k:a b HOŠEK, Jiří. Kauza Tommy Robinson. Mučedník svobody slova a oběť politické korektnosti, nebo obyčejný rasista?. Seznam Zprávy [online]. Seznam.cz, 2018-06-12 [cit. 2019-04-04]. Dostupné online.
 59. ↑ Skočit nahoru k:a b c Tommy Robinson bailed after Court of Appeal win. BBC News. 2018-08-01. Dostupné online [cit. 2019-02-11]. (anglicky)
 60. ↑ Skočit nahoru k:ab Půjde Tommy Robinson opět do vězení? Byl shledán vinným za pohrdání soudem. iprima.cz. 2019-07-06. Dostupné online [cit. 2019-07-15].
 61. ↑ Skočit nahoru k:ab Tommy Robinson odsouzen na devět měsíců vězení. Před soudní budovou se strhla tlačenice jeho příznivců s policií. iprima.cz. 2019-07-11. Dostupné online [cit. 2019-07-15].
  • Dame Victoria Sharp. Judgement and Decision on Penalty [2019] EWHC 1791 (QB). England and Wales High Court (Queen’s Bench Division) Decisions. 2019-07-09. Dostupné online [cit. 2019-07-16]. (anglicky)
 62. ↑ Skočit nahoru k:ab HARTLEY-PARKINSON, Richard. Tommy Robinson says ‘salaam alaikum’ as he’s freed from prison with totally new look. Metro UK. 2018-09-13. Dostupné online [cit. 2018-09-13]. (anglicky)
  • Tommy Robinson byl propuštěn z vězení. Hřešilo se proti němu více, než hřešil on sám, tvrdí britský novinář. iprima.cz. 2019-09-13. Dostupné online [cit. 2019-09-14].
 63.  EDL leader facing jail after assault in Blackburn. Lancashire Telegraph [online]. 2011-09-29 [cit. 2019-08-22]. Dostupné online. (anglicky)
 64. ↑ Skočit nahoru k:a b Press Association. English Defence League founder convicted of leading street brawl. The Guardian. 2011-07-25. Dostupné online [cit. 2019-08-22]. ISSN 0261-3077. (anglicky)
 65. ↑ Skočit nahoru k:a b OLSEN, Martine Berg. What is Tommy Robinson’s real name and why did he change it?. Metro. 2019-07-11. Dostupné online [cit. 2019-08-21]. (anglicky)
 66. ↑ Skočit nahoru k:a b O’BRIEN, Zoie. Amazon bans book on the Koran co-authored by Tommy Robinson after the EDL founder was taken off Facebook, Twitter and Instagram. MailOnline. 2019-03-06. Dostupné online [cit. 2019-03-06]. (anglicky)
 67. ↑ Skočit nahoru k:a b McLOUGHLIN, Peter. Mohammed’s Koran (paperback). www.mohammeds-koran.comDostupné online [cit. 2019-03-14]. (anglicky)
 68. ↑ Skočit nahoru k:a b ROBINSON, Tommy. The Latest From Tommy Robinson. The Rebel UK. 2018-01-18. Dostupné v archivu pořízeném dne 2019-08-13. (anglicky)
 69. ↑ Skočit nahoru k:a b c Panodrama – Tommy Robinson odhaluje Fake News BBC!
 70.  Tommy Robinson. YouTube [online]. [cit. 2019-04-26]. Dostupné online. (anglicky)
 71.  DELINGPOLE, James. A meeting with Britain’s most hated man. The Spectator [online]. 2017-04-08 [cit. 2020-02-24]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2019-07-23. (anglicky)
 72. ↑ Skočit nahoru k:a b c Robinson: I have to live a two–tier life. BBC News. 2013-06-17. Dostupné online [cit. 2019-02-20]. (anglicky)
 73.  COPSEY, Nigel. The English Defence League: Challenging our Country and our Values of Social Inclusion, Fairness and Equality. Faith Matters. 2010-11-20, s. 13–14. Dostupné online [PDF, cit. 2019-10-05]. (anglicky)
 74.  RANDOLPH, Eric. ‚What we’re really against is extremism…‘: The complex world of former EDL leader Tommy Robinson revealed. The Independent. 2013-10-08. Dostupné online [cit. 2019-02-20]. (anglicky)
 75. ↑ Skočit nahoru k:a b c EDL founder Stephen Lennon guilty over football brawl. BBC News. 2011-07-25. Dostupné online [cit. 2019-02-20]. (anglicky)
 76.  BARNES, Tom. Tommy Robinson court case: Police officer who told EDL founder to leave pub ‘did not know who he was’. The Independent. 2019-03-13. Dostupné online [cit. 2019-03-14]. (anglicky)
 77.  Tommy Robinson: PC ‚did not know who EDL founder was‘. BBC News. 2019-03-13. Dostupné online [cit. 2019-03-14]. (anglicky)
 78.  EDL leader Tommy Robinson quits group. BBC News. 2013-10-08. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2013-10-08. (anglicky)
 79.  JAY, Alexis. Independent Inquiry into Child Sexual Exploitation in Rotherham (1997 – 2013). www.rotherham.gov.uk [online]. Rotherham Metropolitan Borough Council, 2015 [cit. 2019-09-15]. Dostupné online. (anglicky)
 80.  EDL founder Tommy Robinson speaks at the Oxford Union. BBC News [online]. 2014-11-27 [cit. 2015-01-09]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2015-01-12. (anglicky)
  • SHERRIFF, Lucy. Tommy Robinson Speaks At Oxford University Union: Fear Has Paralysed The Police. Huffington Post [online]. 2014-11-27 [cit. 2015-01-09]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2014-12-31. (anglicky)
  • Tommy Robinson – Main Speech. The Oxford Union Society [online]. 2014-11-26 [cit. 2019-06-12]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2020-07-26. (anglicky)
 81.  Jak proběhl 17. listopad v Praze?. ivcrn.cz [online]. 2015-11-18 [cit. 2020-04-28]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2017-09-14.
 82.  Key Players in Pegida UK. Hope not hate [online]. Nedatováno [cit. 2020-04-29]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2017-08-01. (anglicky)
 83.  GOLDBERG, Adrian. Tommy Robinson: The man behind the British version of Pegida. BBC News [online]. 2016-01-29 [cit. 2020-04-29]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2016-01-29. (anglicky)
 84.  DAJ, Harvay. Tommy Robinson’s Pegida UK group to be kept OUT of Birmingham city centre. Birmngham Mail [online]. 2016-01-07 [cit. 2020-04-25]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2016-01-08. (anglicky)
 85.  HALLIDAY, Josh. Pegida UK supporters stage anti-Islam silent march in Birmingham. The Guardian [online]. 2016-02-06 [cit. 2020-04-29]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2016-02-07. (anglicky)
 86.  SCOTT, Mark. U.S. Far-Right Activists Promote Hacking Attack Against Macron. The New York Times. 2017-05-16. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2017-07-29. (anglicky)
 87.  CRAIG, Sean. A fight over a four-bedroom house: The Rebel Media meltdown and the full recording at the centre of the controversy. Global News. 2017-08-19. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2017-09-03. (anglicky)
 88.  RUDDICK, Graham. Katie Hopkins joins far-right Canadian website Rebel Media. The Guardian. 2018-01-03. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2018-01-03. (anglicky)
 89.  OPPENHEIM, Maya. Lauren Southern: Far-right Canadian activist detained in Calais and banned from entering UK. The Independent. 2018-03-13. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2018-03-14. (anglicky)
 90.  SHARP, Alastair. Canada’s far-right Rebel Media site down after service cut. The Sydney Morning Herald. 2017-08-22. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2018-08-19. (anglicky)
 91.  [86][87][88][89][90]
 92.  FENTON, Tim. Tommy Robinson DROPPED By Rebel Media. Zelo Street. 2018-02-23. Dostupné online [cit. 2019-08-13]. (anglicky)
 93.  Nigel Farage calls Tommy Robinson a ‚thug‘. Belfast Telegraph. 2018-11-23. Dostupné online [cit. 2019-02-20]. (anglicky)
 94.  Former leader Nigel Farage quits UKIP. BBC News. 2018-12-04. Dostupné online [cit. 2019-04-04]. (anglicky)
 95.  STUBLEY, Peter. Even Nigel Farage is appalled that Ukip has appointed Tommy Robinson as an advisor. The Independent [online]. 2018-11-23 [cit. 2019-04-04]. Dostupné online. (anglicky)
 96.  McKENZIE, Sheena. British far-right activist Tommy Robinson not granted US visa for Washington visit. CNN. 2018-11-13. Dostupné online [cit. 2019-03-14]. (anglicky)
 97. ↑ Skočit nahoru k:ab BUSBY, Matha. Tommy Robinson protests at BBC HQ over Panorama documentary. The Guardian. 2019-02-23. Dostupné online [cit. 2019-02-24]. (anglicky)
  • “Evidence of a corrupt media is that not one single journalist in Britain has reported on Panodrama.”
 98. ČTKReuters. Londýnem pochodovaly statisíce odpůrců brexitu za druhé referendum. IDNES.cz. 2019-03-23. Dostupné online [cit. 2019-03-25].
  • –ire–. „Ukradli nám budoucnost.“ Statisíce lidí v centru Londýna žádaly druhé referendum o brexitu. ČT24. 2019-03-23. Dostupné online [cit. 2019-03-25].
 99.  TENGELY–EVANS, Tomáš. Tommy Robinson and Ukip to march this Friday – protest against them. Socialist Worker. 2019-03-24. Dostupné online [cit. 2019-03-25]. (anglicky)
 100.  MORRIS, James. Brexit protest London: Police braced for numerous pro-Brexit marches including Tommy Robinson and Ukip protests in Whitehall. Evening Standard. 2019-03-29. Dostupné online [cit. 2019-03-29]. (anglicky)
 101.  CEMPER, Jan. Tommy Robinson vypouštěl páru v Praze. Nic jiného mu nezbylo. Manipulátoři.cz [online]. 2019-04-07 [cit. 2019-04-10]. Dostupné online.
 102.  PANENKA, Radim. Poblitý Tommy Robinson: Zákulisní info o návštěvě hosta z Británie. Parlamentní listy [online]. 2019-04-09 [cit. 2019-04-10]. Dostupné online.
 103.  TR News. Tommy Robinson is standing for MEP in the North West Region. TR.news. 2019-04-25. Dostupné v archivu pořízeném dne 2019-04-26. (anglicky)
  • HALLIDAY, Josh. Tommy Robinson announces plans to stand as MEP. The Guardian. 2019-04-25. Dostupné online [cit. 2019-04-25]. (anglicky)
 104.  Tommy Robinson: Trouble flares at event in Oldham. BBC News. 2019-05-18. Dostupné online [cit. 2019-05-18]. (anglicky)
  • „[He] was due to appear in Oldham.“
 105. PA. Police Determined To Identify Those Who Hurled Bricks And Eggs At Tommy Robinson Event. Huffington Post. 2019-05-19. Dostupné online [cit. 2019-05-20]. (anglicky)
  • „A live video posted on Facebook by a group calling itself the Muslim Defence League showed a group of Asian men standing and shouting at the other crowd across the police blockade, with some throwing objects and shouting ‚racist scum‘. A separate live video shared on YouTube by Danny Tommo, an associate of Robinson, appeared to show the clashes from the other perspective. In the clip, he claims bricks are being thrown at his group.“
 106. ↑ Skočit nahoru k:ab Greater Manchester Police. Read our latest statement about the disturbance in #Oldham here. Official account. 2019-05-19. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2019-05-21. (anglicky)
  • „As part of our policing operation last night, officers engaged with a group intent on going to Limeside. In line with our duty to minimise disruption to the local area as much as possible, officers walked with the group and sought to reduce any problems on the route they took.“
  • „There were also reports of stabbings and gunshots but I’m glad to say that these were false reports. Understandably, the sound of fireworks could have been misinterpreted and I assure you that those who believe it to be acceptable to throw fireworks can also expect to be investigated by the dedicated team […]“
 107.  TENGELY-EVANS, Tomáš. Anti-racists keep up action Nazi Tommy Robinson in North West. Socialist Worker. 2019-05-21. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2019-05-22. (anglicky)
  • „Around 150 young Muslims confronted Robinson supporters in Oldham last Saturday […].“
 108. ↑ Skočit nahoru k:abPA. Two police vehicles damaged during clashes at Tommy Robinson campaign event. British Telecom. 2019-05-18. Dostupné v archivu pořízeném dne 2019-05-27. (anglicky)
  • DRURY, Colin. Tommy Robinson: Police vehicles damaged during clashes at campaign event in Oldham. The Independent. 2019-05-18. Dostupné online [cit. 2019-05-20]. (anglicky)
 109. ↑ Skočit nahoru k:ab Police warn arrests will follow clashes at Tommy Robinson campaign event. iTV News. 2019-05-19. Dostupné online [cit. 2019-05-20]. (anglicky)
 110.  DEARDEN, Lizzie. Tommy Robinson: 13 suspects arrested over disorder by ‚Muslim Defence League‘ at election rally. The Independent. 2019-11-27. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2019-11-28. (anglicky)
  • “Violence broke out after a large group of men calling themselves the Muslim Defence League (MDL) converged on the event in Oldham on 18 May. Supporters said they wanted to protest against Robinson’s election campaign, but footage posted on social media showed numerous members of the group with their heads and faces covered. ‘Look at the soldiers behind us,’ said one member of the group. ‘We’re Halifax Pakistanis reppin‘ in Oldham, and reppin‘ for the MDL.’ Police initially escorted the demonstration, but violence broke out after they arrived at the pro-Robinson rally at a park in Limeside.”
 111.  Tommy Robinson: Twenty charged after violence at demonstration. BBC News. 2020-03-03. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2020-03-10. (anglicky)
 112.  ROBERTS, Joe. Tommy Robinson sulks after humiliating defeat in European elections. Metro. 2019-05-26. Dostupné online [cit. 2019-05-27]. (anglicky)
 113.  The Free Press Society – Sappho Award 2019 ceremony in Copenhagen, Denmark.. Trykke FrihedDostupné online [cit. 2020-01-22].
  • TR News. Tommy Robinson – Acceptance Speech For Sappho Award. TR.newsDostupné v archivu pořízeném dne 2020-02-21.
  • Ten, o kterém nesmíte mluvit! Tommy Robinson dostal cenu. A dějí se věci: Zákazy, mazání, tresty. Ale čtěte. Parlamentní listyDostupné online [cit. 2020-01-22].
 114.  Čto proiskhodit so svobodoj slova v Jevrope?. Komsomolskaja pravda. 2020-02-18. Dostupné online [cit. 2020-02-26]. (rusky)
  • ČESNOKOV, Edvard. Angliyskiy politik: My nablyudali, kak Yevrosoyuz razrushil Ukrainu, a sam kormil nas antirossiyskoy propagandoy. Komsomolskaja pravda. 2020-02-21. Dostupné online [cit. 2020-02-26]. (rusky)
 115.  God bless you, please? Tommy Robinson, activist. Russia Today. 2020-02-23. Dostupné online [cit. 2020-02-26]. (anglicky)
  • BOYKO, Oksana. Tommy Robinson locks horns with RT’s ‘Worlds Apart’ as the British activist brings his ‘Rape of Britain’ lecture to Russia. Russia Today. 2020-02-23. Dostupné online [cit. 2020-02-26]. (anglicky)
  • TR News. Tommy Robinson Interviewed On Russia Today. tr.news. 2020-02-23. Dostupné v archivu pořízeném dne 2020-02-26. (anglicky)
 116.  HURST, Sarah. ‘RAPE OF BRITAIN’ Russia Rolls out the Red Carpet for ‚Tommy Robinson‘. Byline Times. 2020-02-23. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2020-02-24. (anglicky)
  • TR News. Behind The Scenes In Russia – The Rape Of Britain. TR.News. 2020-03-04. Dostupné v archivu pořízeném dne 2020-03-10. (anglicky)
 117.  EL–BAR, Karim. UK’s far-right set to launch new group. Anadolu Agency. 2020-02-25. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2020-02-26. (anglicky)
 118.  TR News. Center Parcs Child Molesting Nonce Has Tommy Arrested!. TR.News. 2020-03-02. Dostupné v archivu pořízeném dne 2020-03-29. (anglicky)
 119.  HARDINGES, Nick. Tommy Robinson ‚arrested for common assault‘ following fight at a Center Parcs. LBC News. 2020-03-02. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2020-03-03. (anglicky)
  • CARR, Jemma. Tommy Robinson is charged with common assault after he ‚smacked a holidaymaker during row at Center Parcs swimming pool‘. Daily Mail. 2020-03-02. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2020-03-02. (anglicky)
 120.  PATTINSON, Robert. TOMMY ARREST Tommy Robinson arrested for common assault ‘after row at Center Parcs swimming pool’. The Sun. 2020-03-02. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2020-03-02. (anglicky)
 121.  Coronavirus: Teens held for ‚coughing in face‘ of elderly couple. BBC News. 2020-03-23. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2020-03-25. (anglicky)
 122.  TR News. Tommy Robinson Stops Coronavirus Attack In The UK!. TR.News. 2020-03-21. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2020-03-21. (anglicky) Archivováno 21. 3. 2020 na Wayback Machine.
  • Tommy Robinson in street fight against youths after coronavirus “incident”. Scram News. 2020-03-23. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2020-03-24. (anglicky)
 123.  FEARN, Nick. Tommy Robinson was the unlikely hero of a coronavirus scuffle – so why didn’t the media say so?. New Statesman. 2020-03-24. Dead url. Dostupné online [cit. 2020-03-24]. (anglicky)[nedostupný zdroj]
  • ”Self-censorship is a feature of today’s media that cannot be denied.”
  • Tommy Robinson was the unlikely hero of a coronavirus scuffle – so why didn’t the media say so?. The World News. 2020-03-24. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2020-03-27. (anglicky)
  • flipboard.com
 124.  HADFIELD, Jack. Tommy Robinson Stops Coronavirus Assault – Media Erases His Actions. National File. 2020-03-26. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2020-03-27. (anglicky)
 125.  SIMS, Vanessa. Barrow woman charged with making false rape allegations against five men. The Mail [online]. 2020-05-23 [cit. 2020-06-14]. Dostupné online. (anglicky)
 126.  SIMS, Vanessa. Sexual assault claims fuel anger on social media. The Mail [online]. 2020-05-23 [cit. 2020-06-14]. Dostupné online. (anglicky)
 127.  Action Against Child Grooming in Barrow outside Evening Mail office 22/5/2020 #JusticeForEllie
 128. ↑ Skočit nahoru k:a b c PIDD, Helen. Barrow MP calls for calm after protests over rape claims case. The Guardian [online]. 2020-05-24 [cit. 2020-06-14]. Dostupné online. (anglicky)
 129.  Barrow Asian grooming gang investigation finds ‚no evidence‘. BBC News [online]. 2020-05-21 [cit. 2020-06-14]. Dostupné online. (anglicky)
  • FENTON, Amy. Police chief’s video statement about Barrow sex abuse allegations. The Mail [online]. 2020-05-21 [cit. 2020-06-14]. Dostupné online. (anglicky)
 130.  Tommy Robinson Barrow protest visit sparks criticism. BBC News [online]. 2020-05-26 [cit. 2020-06-14]. Dostupné online. (anglicky)
  • SIMS, Vanessa. Tommy Robinson attends mass show of support for Barrow woman. The Mail [online]. 2020-05-25 [cit. 2020-06-14]. Dostupné online. (anglicky)
 131.  TR News. Exclusive Teaser – The Barrow Report Coming Soon!. TR.NEWS [online]. 2020-06-04 [cit. 2020-06-14]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2020-06-13. (anglicky)
 132.  TR News. Tommy Robinson Arrested In Barrow While Reporting. TR.NEWS [online]. 2020-06-06 [cit. 2020-06-14]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2020-06-13. (anglicky)
 133.  Tommy Robinson arrested in Barrow for assaulting ‚spitting man‘. BBC News [online]. 2020-06-06 [cit. 2020-06-14]. Dostupné online. (anglicky)
 134.  BINDING, Lucia. Police call for apology from bosses after 49 officers injured during anti-racism protests. Sky TV [online]. 2020-06-08 [cit. 2020-06-13]. Dostupné online. (anglicky)
 135.  Some 135 arrests made across around 200 UK Black Lives Matter protests. ITV [online]. 2020-06-08 [cit. 2020-06-13]. Dostupné online. (anglicky)
 136.  Sochy budeme bránit, vzkazují fotbaloví fanoušci. Británie se obává násilností. iPrima.cz [online]. 2020-06-11 [cit. 2020-06-13]. Dostupné online.
 137.  DEARDEN, Lizzie. How the UK’s far right is trying to capitalise on the statues row. The Independent [online]. 2020-06-12 [cit. 2020-06-13]. Dostupné online. (anglicky)
 138.  Danny Tommo. The moment Tommy Robinson was arrested and dragged away by police from speakers corner today!. youtube [online]. 2020-11-01 [cit. 2020-11-01]. Dostupné online. (anglicky)
  • Tommy Robinson. This is the moment …. parler.com [online]. 2020-11-01 [cit. 2020-11-01]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2020-11-01. (anglicky)
 139. ↑ Skočit nahoru k:abKECHLIBAR, Marian. Depeše ze svobodnějšího světa. kechlibar.net. 2019-08-01. Dostupné online [cit. 2019-08-05].
 140. ↑ Skočit nahoru k:ab JHR. Facebook v Česku odstraňuje příspěvky o Robinsonovi. „Škodí to rozumné debatě,“ míní Šlerka. Echo24. 2019-08-02. Dostupné online [cit. 2019-08-05].
  • ZBIEJCZUK, Adam. Řekni Robinson a uvidíš, co se stane. Facebook zachází v mazání příspěvků příliš daleko. Deník N. 2019-08-02. Dostupné online [cit. 2019-08-05].
  • RYBKA, Michal. O neosobách, kultech a dalších nových jevech. PC Tunning. 2019-08-02. Dostupné online [cit. 2019-08-05].
 141. ↑ Skočit nahoru k:ab BERNÁTH, Michal. Facebook v roli cenzora. Ze sítí mizí príspevky se jménem britského aktivisty Robinsona. lidovky.cz. 2019-08-03. Dostupné online [cit. 2019-08-05].
  • SLOUKA, David. Ohněm proti ohni: Selhání Facebooku v kauze Tommy Robinson ukazuje nerozhodnost impéria Marka Zuckerberga. inSmart. 2019-08-03. Dostupné online [cit. 2019-08-05].
  • DOČEKAL, Daniel Bradbury. Facebook maže příspěvky se „zakázaným“ jménem. Má nebo nemá právo to dělat? Historie jedné podivné kauzy. pooh.cz. 2019-08-03. Dostupné online [cit. 2019-08-05].
 142.  GRIFFIN, Andrew. Tommy Robinson kicked off Instagram and claims he will soon lose access to Facebook. The Independent. 2018-08-07. Dostupné online [cit. 2018-02-18]. (anglicky)
  • GRIFFIN, Andrew. Tommy Robinson’s Instagram account was deleted ‚in error‘ and is back online, spokesperson confirms. The Independent. 2018-08-08. Dostupné online [cit. 2018-02-18]. (anglicky)
 143.  WILLIAMS, Sophie. YouTube bans ads on Tommy Robinson’s account to stop him making money. Evening Standard. 2019-01-17. Dostupné online [cit. 2019-02-18]. (anglicky)
 144.  Tommy Robinson. Facebook. 2019-02-18. Dostupné online [cit. 2019-02-18]. (anglicky)
 145. ↑ Skočit nahoru k:a b Facebook smazal britskému antiislámskému aktivistovi Robinsonovi účty. Novinky.cz. 2019-02-27. Dostupné online [cit. 2019-03-03].
 146.  Removing Tommy Robinson’s Page and Profile for Violating Our Community Standards. Facebook. 2019-02-26. Dostupné online [cit. 2018-02-28]. (anglicky)
 147. ↑ Skočit nahoru k:a b c ARIZA, Cristina. Will online takedowns defeat the offline radical right?. Open Democracy. 2019-09-25. Dostupné online [cit. 2019-09-25]. (anglicky)
 148.  ROBINSON, Tommy. TR News – Independent Unreported News from around the World. TR News. 2019-03-06. Dostupné v archivu pořízeném dne 2019-03-07. (anglicky)
 149.  YouTube restricts Tommy Robinson channel. BBC News. 2019-04-02. Dostupné online [cit. 2019-04-02]. (anglicky)
  • DI STEFANO, Mark. YouTube Is Placing Sweeping New Restrictions On Tommy Robinson’s Channel — But It’s Not Banning Him. Buzz Feed. 2019-04-02. Dostupné online [cit. 2019-04-02]. (anglicky)
 150.  RAHIM, Zamira. Tommy Robinson banned by Snapchat. The Independent. 2019-04-05. Dostupné online [cit. 2019-04-06]. (anglicky)
  • MC CAFFERTY, Ross. Far-right activist Tommy Robinson banned from Snapchat. The Scotsman. 2019-04-05. Dostupné online [cit. 2019-04-06]. (anglicky)
 151.  YEMINI, Avi. BREAKING: Tommy Robinson BANNED from Snapchat. TR.news. 2019-04-05. Dostupné v archivu pořízeném dne 2019-04-06. (anglicky)
  • DAVIDSON, Tom. Tommy Robinson BANNED from Snapchat a month after being kicked off Facebook. Mirror. 2019-04-05. Dostupné online [cit. 2019-04-06]. (anglicky)
 152.  YEMINI, Avi. Over 5000 join Tommy Robinson on Telegram overnight. TR.news. 2019-04-06. Dostupné v archivu pořízeném dne 2019-04-06. (anglicky)
 153.  BIRNBAUM, Emily. Twitter suspends EU election campaign accounts for two candidates who were previously banned. The Hill. 2019-04-26. Dostupné online [cit. 2019-08-23]. (anglicky)
  • SMITH, Mikey. Twitter bans Tommy Robinson and Ukip candidate Carl Benjamin’s campaign accounts. Mirror. 2019-04-26. Dostupné online [cit. 2019-08-23]. (anglicky)
 154.  LIE JOR, Eira. Facebook har slettet Tommy Robinson-innlegget til Per-Willy Amundsen: – Det er dypt, dypt problematisk. medier24.no [online]. 2019-07-16 [cit. 2019-07-30]. Dostupné online. (norsky)
 155.  Norwegian MP Says Facebook ‚Censored‘ His Post on Asylum for Tommy Robinson. Sputnik News. 2019-07-17. Dostupné online [cit. 2019-07-17]. (anglicky)
  • Norwegian MP Calls for Asylum for Embattled Tommy Robinson, Attacks Facebook’s ‚Censorship‘. Sputnik News. 2019-07-12. Dostupné online [cit. 2019-07-12]. (anglicky)
 156.  Norway’s Right Wing Former Justice Minister Wants Asylum in Norway for UK far-right Figurehead. The Norway Politics. 2019-07-12. Dostupné online [cit. 2019-07-12]. (anglicky)
  • HOLM-NILSEN, Sverre; TANDSTAD, Bent. Per-Willy Amundsen vil gi asyl til islam-motstanderen Tommy Robinson. nrk.no. 2019-07-11. Dostupné online [cit. 2019-07-17]. (norsky)
 157.  KUNŠTEKOVÁ, Jana. KOMENTÁŘ JANY KUNŠTEKOVÉ: Jméno, které se nesmí vyslovit. „Ban“ facebooku na Tommyho Robinsona. iprima.cz. 2019-07-25. Dostupné online [cit. 2019-07-27].
  • CHÁB, Štěpán. Symbolický protest proti cenzuře. Aneb kam zmizel mlíkař, vy k*rvy. Krajské LISTY. 2019-07-25. Dostupné online [cit. 2019-07-26].
 158.  RONNQVIST, Madeleine Lilja. Tommy Robinsons “sak” är var. Katerina Magasin. 2019-03-10. Dostupné online [cit. 2019-06-24]. (švédsky)
  • Emma R. Swedish journalist suspended from Facebook for mentioning Tommy Robinson, and stating that we should accept others’ opinions even if we don’t agree with them. Voice of Europe. 2019-03-24. Dostupné v archivu pořízeném dne 2019-06-24. (anglicky)
  • Emma R. UPDATE: Facebook informs Swedish journalist that she was suspended because “tribute and support” for the “hateful leader” Tommy Robinson violate their community standards. Voice of Europe. 2019-03-25. Dostupné v archivu pořízeném dne 2019-06-24. (anglicky)
 159.  DOLEŽAL, Jiří X. Facebook: Za selfíčko s Robinsonem dostala známá lovkyně Michaela měsíční ban. Cenzura jak za bolševika!. Reflex. 2019-04-11. Dostupné online [cit. 2019-04-12].
 160.  HEROLDOVÁ, Martina; OČENÁŠKOVÁ, Adéla. Facebook v Česku maže příspěvky o Tommym Robinsonovi. Nepřípustné, shodují se experti. Aktuálně.cz. 2019-08-02. Dostupné online [cit. 2019-08-06].
 161.  KAMBERSKÝ, Petr. KAMBERSKÝ: Hitler je cajk. lidovky.cz. 2019-08-04. Dostupné online [cit. 2019-08-06].
 162. DR TV, pořad Deadline, 22:30. 2019-09-19. Dostupné online [cit. 2019-09-26]. (dánsky)
  • Lars Boje Mathiesen. Hvis man skriver dette navn, sa bliver man blokeret pa de sociale medier. Jyllands Posten. 2019-09-17. Dostupné online [cit. 2019-09-26]. (dánsky)
  • WILLIS, Dean. Facebook users blocked simply for mentioning a name?. EDRi. 2019-09-25. Dostupné online [cit. 2019-09-25]. (anglicky)
  • TR News. Facebook Punishes Positivity Yet Promotes Hate?. TR.NEWS. 2019-09-28. Dostupné v archivu pořízeném dne 2019-09-29. (anglicky)
 163.  YEMINI, Avi. BREAKING: Avi Yemini ‘PERMANENTLY SUSPENDED’ from Twitter. TR.News. 2019-09-23. Dostupné v archivu pořízeném dne 2019-09-25. (anglicky)
  • PLUMMER, Kate. Tommy Robinson’s sidekick banned from Twitter for Greta Thunberg abuse. Scram News. 2019-09-24. Dostupné online [cit. 2019-09-25]. (anglicky)
 164.  YEMINI, Avi. Twitter reinstates Avi Yemini after #FreeAvi campaign. TR.News. 2019-09-26. Dostupné v archivu pořízeném dne 2019-09-26. (anglicky)
 165. ↑ Skočit nahoru k:abc LINDBERG, Kristian; KOT, Huda El; JOHANSEN, Frederikke Palmu. Facebook giver særlige vilkår til landets 179 folketingsmedlemmer: De må godt skrive om Tommy Robinson – men andre må ikke. Berlingske. 2020-01-24. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2020-03-16. (dánsky)
  • KOCK, Frederik Volstrup. Tommy Robinson er ikke alene: Står på hemmelig liste over bandlyste brugere hos Facebook. Berlingske. 2020-01-28. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2020-01-28. (dánsky)
 166. ↑ Skočit nahoru k:ab /ritzau/. Folketingsmedlemmer får mere frihed til ytringer på Facebook. DR TVDostupné online [cit. 2020-04-17]. (dánsky)
  • Torben Mark Pedersen. Vi bør kunne hive Facebook i retten for deres censur. IFPSDostupné online [cit. 2020-04-17]. (dánsky)
  • Ten, o kterém nesmíte mluvit! Tommy Robinson dostal cenu. A dějí se věci: Zákazy, mazání, tresty. Ale čtěte. Parlamentní listyDostupné online [cit. 2020-01-22].
  • TR News. Social Media Crushing Support For Tommy Robinson. tr.newsDostupné v archivu pořízeném dne 2020-05-12. (anglicky)
 167.  Bille Sterll. Søndagsfrokosten: Ytringsfrihed, Samsø og skattechefens sommerhus. DR TVDostupné online [cit. 2020-04-17]. (dánsky)
  • Aia Fog. Det er på høje tid, at der bliver grebet politisk ind over for Facebooks vilkårlige censur. IFPSDostupné online [cit. 2020-04-17]. (dánsky)
  • Trina Nielsen. Lars Hedegaard udelukket fra Facebook: ‚De misbruger deres monopol‘. B.T.Dostupné online [cit. 2020-04-17]. (dánsky)
  • TR News. Open Season – Danes Continue Firing On Facebook. tr.newsDostupné v archivu pořízeném dne 2020-03-05. (anglicky)
 168.  Videokanál Tommy Robinson na banned.video. banned.video [online]. [cit. 2020-06-19]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2020-06-21.
 169.  TR News. Follow Tommy On Social Media – TikTok!. TR.NEWS. 2020-03-31. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2020-04-24. (anglicky) Archivováno 24. 4. 2020 na Wayback Machine.
 170.  MACGUIRE, Eoghan. Banned from Facebook and Twitter, UK far right turns to TikTok. Al Jazeera. 2020-04-16. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2020-04-16. (anglicky)
 171.  PLUMMER, Kate. TikTok investigates far-right infiltration as hate videos rack up nearly a million views. Scram:. 2020-04-17. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2020-04-24. (anglicky)
  • PLUMMER, Kate. Britain First and Tommy Robinson banned from TikTok following Scram pressure. Scram:. 2020-04-24. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2020-04-25. (anglicky)
 172.  TR News. China Bends The Knee To Radical Islamist!. TR.NEWS. 2020-04-23. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2020-04-24. (anglicky) Archivováno 24. 4. 2020 na Wayback Machine.
  • „Banned from all western social media, let’s give the Chinese a go“
 173.  TR, news. BBC Panodrama Scandal – Using Labour Activist Doctors!. TR.NEWS [online]. 2020-04-29 [cit. 2020-06-18]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2020-06-18. (anglicky)
 174.  Katie Hopkins joined Parler after permanently suspended from Twitter [online]. 2020-06-20 [cit. 2020-06-24]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2020-06-22. (anglicky)
 175.  TR News. Join Tommy On Parler – A Free Speech Alternative To Twitter. TR.NEWS [online]. 2020-06-23 [cit. 2020-06-24]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2020-06-24. (anglicky)
 176.  Met police fear violent clashes over march by far-right ‚Brexit Betrayal‘ militants. The Telegraph [online]. 2018-12-08 [cit. 2019-08-22]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu. (anglicky)
 177.  EDL leader convicted of assault. BBC News. 2011-09-29. Dostupné online [cit. 2019-08-22]. (anglicky)
 178.  EDL leader Stephen Lennon jailed for passport fraud. Evening Standard [online]. 2013-01-07 [cit. 2019-08-22]. Dostupné online. (anglicky)
 179.  ARDEN, Christopher. English Defence League leader ‚released from jail‘. The Guardian [online]. 2013-02-22 [cit. 2013-02-24]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2013-10-04. (anglicky)
 180.  FINNEGAN, Stephanie; MACKENZIE, Oliver. This is why Tommy Robinson was jailed for filming outside a court. CambridgeshireLive. 2018-05-30. Dostupné online [cit. 2019-08-19]. (anglicky)
 181.  DEARDEN, Lizzie. Tommy Robinson boasts about scoring drugs and proclaims himself ‚king of whole Islam race‘, in newly emerged video. The Independent. 2019-02-13. Dostupné online [cit. 2019-08-19]. (anglicky)
 182.  Ex-EDL leader jailed for £160k fraud. BBC News. 2014-01-23. Dostupné online [cit. 2019-08-22]. (anglicky)
 183.  Press Association. Tommy Robinson loses harassment case against police force. The Guardian. 2019-03-15. Dostupné online [cit. 2020-10-01]. ISSN 0261-3077. (anglicky)
 184.  WARD, Ej. High Court to hear Syrian refugee’s libel case against Tommy Robinson. LBC. 2020-03-12. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2020-03-12. (anglicky)
  • BREWIS, Harriet. Tommy Robinson faces latest round in High Court libel case over comments about Syrian refugee Jamal Hijazi. Evening Standard. 2020-03-12. Dostupné online [cit. 2020-03-12]. (anglicky)
 185. ↑ Skočit nahoru k:a b KURAS, Benjamin. BIG BEN: Tommy Robinson v širším kontextu. Neviditelný pes. O.Neff, 2018-06-12. Dostupné online [cit. 2019-03-10]. ISSN 1212-673X.
 186.  FINNEGAN, Stephanie. The full story behind Tommy Robinson’s contempt of court battle after Facebook Live at grooming trial. LeedsLive. 2018-05-29. Dostupné online [cit. 2019-03-09]. (anglicky)
 187.  PAJONK, Tomáš. PRÁVO: Tommy Robinson – fakta vs. emoce. Neviditelný pes [online]. 2018-06-04 [cit. 2019-04-04]. Dostupné online.
 188. ↑ Skočit nahoru k:a b Court of Appeal Judgement [online]. 2018-08-01 [cit. 2019-02-11]. Dostupné online. (anglicky)
 189.  Tommy Robinson: Contempt case referred to attorney general. BBC News. 2018-10-23. Dostupné online [cit. 2019-03-10]. (anglicky)
 190.  HILL, Laura. Tommy Robinson freed from bail at the Old Bailey. Yorkshire Evening Post. 2018-11-05. Dostupné online [cit. 2019-10-05]. (anglicky)
 191. ↑ Skočit nahoru k:a b BOWCOTT, Owen. Tommy Robinson to face fresh contempt of court proceedings. The Guardian. 2019-03-07. Dostupné online [cit. 2019-03-09]. (anglicky)
 192. ↑ Skočit nahoru k:a b Tommy Robinson faces new contempt hearing. BBC News. 2019-03-07. Dostupné online [cit. 2019-03-08]. (anglicky)
 193.  OWOSEJE, Toyin; DEARDEN, Lizzie. Tommy Robinson contempt of court hearing over Facebook video delayed. The Independent. 2019-03-19. Dostupné online [cit. 2019-03-20]. (anglicky)
 194. ↑ Skočit nahoru k:abc Tommy Robinson faces new contempt case. BBC News. 2019-05-14. Dostupné online [cit. 2019-05-15]. (anglicky)
  • SOUTHWORTH, Phoebe. Tommy Robinson will face fresh contempt charges, judges rule. The Telegraph. 2019-05-14. Dostupné online [cit. 2019-05-15]. (anglicky)
 195. ↑ Skočit nahoru k:abc British far-right activist to face contempt of court charges. Al Jazeera. 2019-05-14. Dostupné online [cit. 2019-05-15]. (anglicky)
  • COOPER, Charlie. Yaxley-Lennon faces fresh contempt of court proceedings. Politico EU. 2019-05-14. Dostupné online [cit. 2019-05-15]. (anglicky)
 196. ↑ Skočit nahoru k:a b POWER, Gabriel. Why Tommy Robinson may be going back to prison. The Week. 2019-07-11. Dostupné online [cit. 2019-10-04]. (anglicky)
 197.  Huddersfield grooming gang jailed for 221 years for abusing girls. Sky News. 2018-10-20. Dostupné online [cit. 2019-02-11]. (anglicky)
 198.  SMITH, Mikey; MACKENZIE, Oliver. No, Tommy Robinson hasn’t been moved to a 71 per cent Muslim prison. Cambridge News [online]. 2018-06-14 [cit. 2018-08-19]. Dostupné online. (anglicky)
 199.  CEMPER, Jan. Byl skutečně Tommy Robinson přemístěn do věznice, kde je 71 procent muslimů?. Manipulátoři.cz [online]. 2018-06-16 [cit. 2019-09-25]. Dostupné online.
 200.  BEALE, Charlotte. Tommy Robinson complains he was ‚mentally tortured‘ because he had no TV in prison. The Independent [online]. 2018-08-08 [cit. 2018-08-19]. Dostupné online. (anglicky)
 201.  Report on an unannounced inspection of HMP Onley by HM Chief Inspector of Prisons 25 July – 5 August 2016. Her Majesty’s Inspectorate of Prisons. 2016-08-05. Dostupné online [cit. 2019-09-13]. (anglicky)
 202.  UK Prison Population Statistics, Briefing Paper, Number CBP–04334. House of Commons Library [online]. 2019-07-23 [cit. 2019-09-13]. Dostupné online. (anglicky)
 203.  [198][199][200][201][202]
 204.  BAYNES, Chris. Tommy Robinson could face up to two years in prison in fresh contempt of court proceedings. The Independent. 2019-03-07. Dostupné online [cit. 2019-03-08]. (anglicky)
 205.  ROBINSON, Tommy. Tommy Robinson Enemy of the State. West Yorkshire, UK: The Press News Ltd, 2015. 344 s. Dostupné onlineISBN 0957096496ISBN 9780957096493. (anglicky)
 206.  McLOUGHLIN, Peter; ROBINSON, Tommy. Mohammed’s Koran : Why Muslims Kill For Islam. UK: McLoughlin, 2017. 400 s. Dostupné onlineISBN 0995584907ISBN 9780995584907. (anglicky)[nedostupný zdroj]
 207. ↑ Skočit nahoru k:a b McLOUGHLIN, Peter. These truths about Islam were common knowledge before 9/11. www.mohammeds-koran.comDostupné online [cit. 2019-03-14]. (anglicky)
 208. ↑ Skočit nahoru k:ab JONES, Alex; ROBINSON, Tommy; MCINNES, Gavin; WATSON, Paul Joseph; LOOMER, Laura. CENSORED: How The West Became Soviet. [s.l.]: RWFS Distribution, 2019 (18. června 2019). 206 s. Dostupné onlineISBN1074184564ISBN978-1074184568. Kapitola 5, s. 141–164. (anglicky)
  • „CENSORED is a collection of first hand accounts from prominent members of the online right that get right to the heart of social media censorship. An in depth and personal look at the extreme measures that Silicon Valley giants and social media corporations will take to deplatform and deperson individuals they don’t like. With chapters from Alex Jones, Gavin McInnes, Paul Joseph Watson, Tommy Robinson and Laura Loomer, Censored explores the causes and effects of censoring conservatives, questions the argument that social media platforms are immune from the First Amendment, and looks at the shape the online right will take in the next round of the information wars.“
 209.  TR News. A Preview – The Heartbreaking Story Of Yisroel Shalom – Persecution And Prophesying Death. www.tr.news. 2019-12-07. Dostupné v archivu pořízeném dne 2019-12-09. (anglicky)
 210.  Tommy Robinson Enemy of the State. Amazon. 2015-12-09. Dostupné online [cit. 2019-02-14]. (anglicky)
 211.  Chystáme vydání knihy Tommyho Robinsona!. nakladatelství Naštvané matky. 2019-01-31. Dostupné online [cit. 2019-02-14].
 212.  Mohammed’s Koran: Why Muslims Kill For Islam. Amazon.com. 2017-06-21. (nedostupné). Dostupné online [cit. 2019-02-14]. (anglicky)
 213.  SPENCER, Robert. Amazon Bans Tommy Robinson’s Book, ‘Mohammed’s Koran’. PJ Media. 2019-03-05. Dostupné online [cit. 2019-03-06]. (anglicky)
 214.  BUCK, Kate. Tommy Robinson claims to reveal all about ‘fake news’ BBC in documentary. Metro. 2019-02-23. Dostupné online [cit. 2019-09-29]. (anglicky)
 215. ↑ Skočit nahoru k:a b Tommy Robinson urges supporters to cancel TV licences in protest against BBC. British Telecom. 2019-02-23. Dostupné v archivu pořízeném dne 2019-02-26. (anglicky)
 216. ↑ Skočit nahoru k:a b HIND, Katie. BBC probes Panorama journalist after he is secretly filmed buying champagne, gin and flaming Sambuca for ‘young female ally of Tommy Robinson’. Mail Online. 2019-08-18. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2019-08-18. (anglicky)
 217.  MOLÁČEK, Jan. Tommy Robinson viní BBC z manipulace. Mezi extremisty je jeho film Panodrama hit, ale z manipulace usvědčuje jen svého autora. Deník N. 2019-03-19. Dostupné online [cit. 2019-03-19].
 218.  MAYHAVE, Freddy. John Sweeney leaves BBC after 17 years with parting shot at Tommy Robinson. PressGazette. 2019-10-01. Dostupné online [cit. 2019-10-02]. (anglicky)

Externí odkazy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *