doc. JUDr. Ing. Karel Nedbálek, PhD., MBA

20.1.2021 Autor knih „Cesta Františka Čuby z Březové k JZD Slušovice“, „New Age Post“, „Kronika rodu Nedbálkových“, „Toulky rodem Nedbálkových“ a odborné publikace „Újma, škoda v ČR a SR“. Podílel se na vzniku knihy „Slovensko-České vzťahy a proces rozdelenia Česko-Slovenska“

O autorovi: Po skončení základní devítileté školy ve Slušovicích nastoupil jako učeň elektromontér v národním podniku Lacrum ve Zlíně. Dále v letech 1974-1979 rozšiřoval odborné znalosti večerním studiem na Střední průmyslové škole strojní ve Zlíně. V roce 1979 začal studovat formou denního studia elektrotechnickou fakultu na Vysokém učení technickém v Brně.

Po skončení studia nastoupil do JZD AK Slušovice, kde pracoval jako vedoucí provozu výroby kazetových počítačů TNS a periferií. V letech 1986-1988 navštěvoval postgraduální studium na katedře přístrojů a automatizace fakulty strojní, na Vysokém učení technickém v Brně. Poté dva roky pracoval jako ředitel společnosti SAMBOX, družstevního podniku Vizovice, působícího pod JZD AK Slušovice, která se zabývala chemickou a strojní výrobou se specializovaným robotizovaným pracovištěm.

V letech 1990-1992 byl generálním ředitelem DAK START TRENČÍN, druhé největší nástupnické organizace DAK Slušovice, V roce 2002 začal studovat Právnickou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě. Neustále rozvíjel myšlenky kapitálových vstupů do společností a hledal kontakty v zahraničí. Následně investoval do zahraniční firmy TANGSHAN -BROUMOV CLEANING MACHINERY v Číně. Podílel se také na založení privátního Moravského Peněžního Ústavu.

V současné době buduje vinařství RED HILL v Mikulově. V roce 2011 se stal prezidentem společnosti Rieger-Kloss varhany Krnov, která vyrábí varhany od roku 1873. Přednáší právo na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a na Evropském polytechnickém institutu v Kunovicích. Je rozhodcem u Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky. A je zapsaný jako mediátor ve Slovenské republice. V roce 2015 byl zapsán jako advokátní koncipient u ČAK. Specializuje se na studie ušlého a hypotetického zisku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *