Ladislav Větvička

– spisovatel, fotograf, cestovatel a bloger – je svéráznou postavou ostravského regionu – „regionu razoviteho“. Lašským dialektem psané blogy jsou plné slangu a překvapivých jazykových i obsahových zvratů, při nichž se otřásá bránice, čtenáři rozlévají kafe po klávesnici. Místy ale úsměv zamrzne, zejména když Větvička popisuje léta normalizace nebo řádění multikulturalismu. Svoje blogy vydává rovněž knižně, byl hostem rozhlasového pořadu Apetit v Čro Ostrava, jeho blog četl Jan Kraus ve své show. Svébytné texty, kresby, fotografie, hudba, divadelní, filmové scénáře a další a další aktivity si již více než dvacet let nacházejí své fanoušky nejen v Ostravě, ale i v celé České republice a okolních zemích. Možná je to dáno tím, jak říká, že v každém Ostravákovi je kus Slováka, Poláka, Prajzáka, Moraváka a možná i kousek Čecha. 

Veřejnosti je znám převážně jako autor aktuálních postřehů a blogů na serveru iDNES a jako autor knih – „Ostravaci sobě“, „Mamulovy děti“ a „Tajemstvi bohatych (Ostravaku)“.

Ostrava je pro něj domovským místem. Místem, odkud čerpá svůj sarkasmus a černý humor a vyráží na spanilé jízdy po zemích českých i daleko za obzor střední Evropy, aby vám o nich s humorem sobě vlastním povyprávěl na stránkách svého blogu. 

Za zmínku určitě stojí i jeho fotocestopisy z Pobaltí, Kazachstánu, Podkarpatské Rusi, Gruzie, Sýrie, Cejlonu, Náhorního Karabachu, Arménie a navazující výstavy fotografií „Maroko 2012“, „Gruzie 2013“ a „Karabach – Země, na kterou svět zapomněl“.

Jeho knihy můžete zakoupit zde: Ladislav Větvička – Knihu chraň! (knihuchran.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *