Andrew MacDonald (William Luther Pierce): Turnerovy deníky

29.10.2019 Kontroverzní, v několika zemích zakázána (?), nijak zvlášť literárně hodnotná (dle mého skromného názoru). Je označována jako bible rasistů, neonacistů a ultrapravicových radikálů. Kniha bývá spojována s mnoha skutečnými násilnými činy. Ponejvíce s bombovým útokem v Oklahoma City provedeným 19. dubna 1995 Timothy McVeighem na budovu FBI, při kterém zahynulo 168 lidí. https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Turnerovy_deníky

Několik komentářů ke knize (nalezeno na netu):

Turnerovy Deníky je úžasná a zároveň strašná kniha. Číst jsem ji nemusel, na netu je audio verze, čtená autorem Dr.Williamem Lutherem Piercem. I když byla napsána před několika dekádami, její proroctví a výpověď pro dnešní dobu je značně znepokojivá, řekl bych až naplňující. Proto ji nazývám strašnou: invaze cizorodých etnik, protěžování neschopných a agresivních subkultur na úkor původního populu, pád multikulturalismu až na dno – to všechno tam najdete. Proto není divu, že se protagonisté tohoto fiktivního příběhu uchýlili až k terorismu, dohnala je k tomu jejich vlastní zrádná vláda. Více nebudu prozrazovat, nicméně jsem velmi soucítil s hlavními hrdiny a jejich z počátku marným bojem. Vřele doporučuji k přečtení všem přemýšlivým lidem.

Po literární stránce to není žádná extra třída, přesto kniha stojí za přečtení. Když si člověk uvědomí, že rok vydání je 1979, tak je až mrazivě děsivé, jak popisuje současný stav mnoha veřejných institucích. Dokonce si odvážím tvrdit, že spousta událostí, které kniha popisuje opravdu můžou v následujících desetiletích nastat…

Turnerovy deníky vyšly asi 10 let po vydání zásadního eseje neomarxisty Marcuse, kterým jeho autor de facto vyhlásil likvidaci bílé rasy záměrným a pomalým oklešťováním jejích práv ve prospěch menšin. Současní levičáci pak svou agendou multikulti a politické korektnosti tuto nenávistnou vizi dále naplňují. A protože každá akce vyvolává odpovídající protireakci, lze Turnerovy deníky považovat za svého druhu odpověď na tuhle neomarxistickou fatvu. Dnes si navíc můžeme potvrdit, že T. deníky v mnoha ohledech předpověděly mnohé z toho, co se dnes děje (jako např. fatální selhání institucí ovládaných barevnými menšinami, viz. Baltimor 2015, atd.). A co se týče jejich extremismu a údajné nenávisti, no, takové elaboráty protěžované feministky Andrei Dworkin, mi nepřijdou o nic méně vyšinutější a nenávistnější.

Nesmírně zajímavá kniha-ukazuje, kam až může zajít protěžování multikulti – kniha se tváří jako sci-fi a v době, kdy byla napsána se i jako sci-fi mohla jevit, ovšem dnes je rok 2014 a situace se-alespoň v západní Evropě radikálně změnila k horšímu. Všichni říkají, že je to nenávistná kniha, bible rasistické pravice, a pod. – a co říkají na to, že již dnes jsou v prakticky všech větších evropských městech části, kde si přistěhovalci vyhlašují svoje práva šaría, kam se Evropan bojí(nebo dokonce nesmí) vkročit, aniž by těmito přistěhovalci nebyl napaden nebo zabit??? Co říkají na to, že německá vláda vybízí lidi, aby si ekonomické uprchlíky z Afriky a arabských zemí (protože za prací oni do Evropy skutečně nejdou – jdou za lepším životem, což pro ně znamená, že oni se budou válet nebo dělat bordel, tak jak byli zvyklí doma a my jim to ještě budeme platit a budeme je živit) dokonce ubytovávali v rámci solidarity u sebe doma, protože městské a státní kapacity už pro ně dávno nestačí a města díky vyplácení dávek těmto uprchlíkům zabředávají do dluhů a krachují???Co říkají na to, že ve Stockholmu nebo Oslu jsou čtvrtě (prakticky všechny mimo historická centra navštěvovaná turisty), kam se bojí jezdit i hasiči, policie nebo záchranáři a jsou neustále ohrožováni na životě?? Nebo co říkají na to, co se ve Francii stalo letos o vánocích, kdy na vánočních trzích vjede autem černej přistěhovalec do lidí a x jich zraní a jednoho zabije za zvolávání allah agbar a toto byl už asi třetí incident jen v této zemi? Co říkají na to, když před pár lety kvůli smrti (díky jeho blbosti) mladého emigranta, kterej se po spáchání trestného činu před policií chtěl schovat v trafostanici a zabil ho elektrický proud a následně za tento „zločin bílých“ skončila Paříž a následně i jiná francouzská města na několik týdnů v plamenech a škody napáchané tímto „kulturním obohacením“ šly do desítek miliard(!!!) eur??? Toto ovšem, na rozdíl od knihy, která je sama o sobě velice nenávistná a anti multikulturní je bohužel jen obyčejné konstatování skutečnosti. Pro mě je kniha nadčasové dílo a Andrew Macdonald je bohužel vizionář. P.S. najděte si na netu, jak barevní emigranti kulturně obohatili ve Švédsku Daniela Wretströma a jak za to byli potrestáni-je to síla!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *