Čtečka?

27.12.2019 Dlouho jsem se čtečkám bránil, ale jsou knihy, které vám při cestě na dovolenou zaberou půl kufru (například Atlasova vzpoura – o té někdy příště). A ta manipulace třeba při čtení v posteli, nebo u bazénu… Čtečka je navíc vodotěsná, malá, vejdou se do ní mraky knih, čtení je příjemné pro oči… Děkuji Ježíšku! Opravdové knihy ve vlastní knihovně budou u mě mít ale nadále výsadní postavení. A jak to máte vy?

Ignacius Reilly Jebal Kniha je kniha, tu žádná čtečka nemůže nahradit, a proto ji ani nemám.

Elen Merouani Papír je papír. Zkoušela jsem pokrok, ale ne. Papír

Franta Dlabač Čtečka nevoní. ?

Radka Minarikova Kniha je kniha,bez debat. Papírová

Eileen Upland 16 dní na dovolené. Díky čtečce jsem přečetla osm knížek, které bych jinak sebou pochopitelně nebrala. Od té doby jsem ji vzala na milost. A knížky kupuji už jen jako ebook.

Pavla Hojgrová Když já tomu papíru nemůžu odolat..❤️

Petr Závladský Když si chci knihu užít, musí být tištěná. Když si ji chci přečíst, čtečka je dobrá volba.

Stanislav Dupač Papírovou knihu mého dědy mohu číst i já (i když to dá trochu zvykání, neb jsou některé psány švabachem) a stejně si ji budou moci přečíst i mí pravnuci. Soubory do čtečky za pár let na novějších čtečkách nemusí fungovat. Mám doma z počátku devadesátých let, s velkou slávou zditalizovánu, Richenthalovu kroniku kostnického koncilu. Samozřejmě, že dnes si ji nemám na čem prohlédnout. Stejně tak dopadly i VHS kazety se záznamy mých vystoupení. Přehrávač již nelze nový pořídit. Jedinou cestou je převod na jiné médium. Tolik k elektronickým médiím a papírovým knihám.

Karel Zangl Čtečka je výborná věc nejen na cesty do zahraničí, ale i třeba do MHD. Knihy čtu jen doma.

Petr Závladský Čtečky mají jiný typ obrazovky. Nesvítí. Když se stránka načte, změní se jen odrazivost displaye – písmenka neodráží dopadající světlo. Tedy bez vnějšího osvětlení jakéhokoliv druhu na obrazovce nevidíte nic. Jinými slovy: obrazovka spotřebovává proud jen jednorázově, když se změní na jinou stránku.

Kenedz Alugor Mám rád knížky s historií. Z dětství, mládí, ze studií. Pak darované, o kterých se mohu dozvědět, čím před darováním prošly. U nových je mi to jedno. Je to vlastně stejný, jako s dívkami ?

Ivo Návrat Knihu nahradit nelze. Ovšem na cesty apod. je čtečka skvělé řešení. Při delším pobytu v nemocnici jsem byl rád, že ji mám.

Eileen Upland S tématem čtečka versus KNIHA souvisí i knihkupectví a knihkupci. Ti jsou díky ebook technologii velmi ohrožený druh. Bohužel. Jejich budoucnost doopravdy nevidím hezky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *