Proč „Knihu chraň!“ ?

19.1.2020 Proč „Knihu chraň!“ ? Protože generace pamětníků odchází a novým generacím se bude lhát. Dám dva příklady, které tady na mě vyskočily z netu během poslední minuty:

Helena Válková (kandidátka na ombudsmana?) odpověděla na dotaz, co si myslí o odsunu sudetských Němců: „To nejhorší. Chápu, že to byla reakce na to, co se zase dělo předtím Čechům, ale ono se toho v protektorátu zase tolik nedělo.“ (343.000 mrtvých je co?!?)

V diskuzi pod ilustrační fotkou: Dana K.: Nyní jsem se dodívala na dokument o nástupu Hitlera k moci. Na naší veřejnoprávní televizi ČT 2. Na závěr shrnutí. Jediná zmínka o osvobození bylo vylodění spojenců v Normandii. O Rudé armádě nic. Absolutní nic…… Dost mě to dostalo. Kam se to řítíme…

A takových příkladů jsou denně mraky. Mimochodem.Ta holka na fotkách se jmenovala Czesława Kwoka a jsou to její poslední fotky před smrtí. Podle vzpomínek fotografa ji před vyfocením udeřila do tváře dozorkyně. Proto ty slzy a rozbitý ret. O měsíc později ji Němci zabili v Osvětimi injekcí fenolu do srdce. Na fotce (kolorované) vypadá starší. Bylo ji čtrnáct.

Knihu chraň!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *