David Gruber: Zlatá kniha komunikace (8. vydání)

12. prosince 2020 Doslova bible všech lektorů, koučů, manažerů, obchodníků a vůbec všech, kteří se živí, nebo zabývají komunikací. Jedna z nejzásadnějších a nejprodávanějších knih v oboru Soft skills.

https://eshop.knihuchran.cz/david-gruber–zlata-kniha…/

Proč je Zlatá kniha komunikace jednou z nejčtenějších knih svého oboru? Příčinou může být to, že její autor David Gruber je vizionář, který v lecčem předběhl dobu. Jako příklad můžeme uvést videoukázku z jeho televizního seriálu Kurz rychlého čtení z roku 1986 (hledejte „David Gruber – vize internetu“), kde velmi přesně popisoval skutečnost, která masově nastala až po roce 2000.

I Zlatá kniha komunikace je psána takto vizionářsky a přináší převrat do mnoha soft skills. Kdo ji má, čte a využívá její poznatky, ten je hodně vpředu. Připomínáme, že je to kniha typu all-in-one, čili čtenář najde na jednom místě z komunikačních znalostí a dovedností vše podstatné a to vždy ve třech úrovních podrobnosti: stručná definice užitečnosti – stručná „kuchařka“, tj. návod k využití – podrobnější pojednání. Konkrétní témata knihy vidí čtenář rovnou na první straně obálky vpravo.

Proč David Gruber?

Jeden z autorů, který se bude objevovat na webu, nebo e-shopu Knihu chraň! je David Gruber. Proč na stránkách zabývajícími se tématy jako historie, nacionalismus, NWO, neomarxismus, …právě Ing. David Gruber? Autor zabývající se studiem jazyků a Soft skills?

Je to jednoduché. Z těchto důvodů:

Jeho „škola“ se vám (obzvláště) v dnešní době hodí.

Osobnost pana Grubera.

Je naprostý fenomén a špička ve svém oboru.

Čtěte dál, každý bod podrobněji rozvedu.

Ad 1. Proč se Vám dnes může hodit Know-how Davida Grubera? Protože nejdražší komodity dneška jsou čas a informace. Proto pro vás může být zajímavé učit se cizí jazyky, nebo zpracovávat jakékoliv informace rychle a přitom efektivně. (kniha „Jak se efektivně učit cizí jazyk“)Protože to obzvláště v dnešní době platí pro informace šířené po internetu. Abyste v záplavě informací nalezli ty správné a uměli je použít. (kniha „Inteligentní čtení v internetovém věku“ – koupíte zde: David Gruber Rychločtení (knihuchran.cz))Protože v době postfaktické nemusíte skočit na špek různým hoaxům a fake news. Stejně tak se nemusíte nechat nijak, nikde, nikým manipulovat. (kniha „Konec manipulace“ a kniha „Jak nebýt úplným blbcem“)Protože z vás nemusí nikdo dělat pitomce a je jedno jestli na netu, nebo na úřadě. (kniha „Jak nebýt na radnici za blbce“. Napsáno s Janou Zwyrtek Hamplovou)Protože v době, ve které se ve jménu korony zavírají školy, výuka se přesouvá do neefektivního virtuálního prostoru a navíc se degraduje vzdělání snižujícími se nároky… se musíte ptát: „Jak rozvíjet inteligenci svého dítěte?“ (kniha „Jak rozvíjet inteligenci svého dítěte?“)Protože nám doba koronová zacpala ústa rouškou, zavřela nás doma v karanténách a na „houmofisech“, nepustila nás do hospod a do míst, kde se běžně lidé setkávají a komunikují spolu. A tam kde nás pustila, tak na sebe nevidíme, protože máme zamlžené brýle nad respirátorem, nebo studem klopíme oči k zemi. Všimli jste si toho? Možná se bude „po rozvolnění“ hodit vlajková loď Davida Grubera – kniha „Zlatá kniha komunikace“ A když už jsme u komunikačních dovedností. Co svět světem stojí, tak nejzásadnější interakce je mezi mužem a ženou. Žena a muž. Základní stavební jednotka každé civilizace. V době neofeminismu a různých obskurních ženských spolků dostává toto spojenectví řádně na frak. Může se hodit kniha „Muži, muži – ženy, ženy“ A to není vše. Záběr Davida Grubera je mnohem širší. Například i svět Karla Maye… (kniha „Old Shatterhand opět na Západě“)

Ad 2. Osobnost? Hodnoty? Skromnost? Nechcete (nebo alespoň já nechci) jednat s člověkem, který se veze na současném kurzu (EU, gender, diverzita, dotace, atd…), nebo který je arogantní a kouká na vás z patra. Tohle všechno David Gruber není. Přestože persona jeho formátu by mohla mít na nějaké vrtochy nárok, tak pan Gruber vám ochotně věnuje svůj čas a nemáte pocit, že hovoříte s namyšlenou hvězdou. Když je navíc ochoten pohovořit na jednom pódiu s Ladislavem Větvičkou a Petrem Hamplem v rámci Vlasteneckého setkání, tak víte, že „tady je svět ještě v pořádku“.

Ad 3. První u nás, špička ve svém oboru. Dráha Davida Grubera začala na Vysoké škole Báňské v Ostravě, kde v roce 1979 promoval diplomovou prací psychologického zaměření – o systému v oblasti lidských potřeb a pokračovala na Filosofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde ukončil studium vědeckou prací „Technika duševní práce jako složka dovednosti samostatně studovat“. Touto prací dal David Gruber vzniknout nové odborné disciplíně. Následná Gruberova bilance je úctyhodná. Posuďte sami: 59 klasických knih, 26 E-booků, 19 audioknih, téměř 1200 tréninkových kurzů. Mimo to v osmdesátých letech vytvořil a moderoval vzdělávací seriály o rychločtení, o time managementu a o využití osobních počítačů, ve kterých například předpověděl vznik internetu. Doporučuji vyhledat na YouTube. Davida Grubera znají především účastníci jeho kurzů (byli byste ohromeni množstvím a některými jmény jeho frekventantů), nebo hlavy otevřené, které chtěly studovat jazyky efektivně, nebo se vzdělat v oblasti Soft Skills a zakoupily si jednu z jeho nesčetných publikací. Jeho „Zlatá kniha komunikace“ je doslova bible všech lektorů a koučů.

Jsem přesvědčený o tom, že pan Gruber je hvězda první velikosti, která si zasluhuje rozhodně větší pozornost (a ocenění) než leckterá dnešní celebrita. Otázka je, zda by o to stál…

Na webu Davida Grubera se mimo jiné píše: „Když se knih určitého autora, prodá přes 1 milion a 100 tisíc výtisků bez nějaké masivní reklamy, jen na základě publicity a ústních doporučení dosavadních čtenářů – tak z toho vychází jediné: Knihy nemají předchozí substitut, jsou tedy průkopnické a také vysoce užitečné a čtivé.“

Souhlasím a je mi ctí uvést pana Grubera na webu Knihu chraň! a některé jeho knihy na eshopu eshop.knihuchran.cz -TB-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *