Peggy Kýrová: Trabantem za polární kruh, aneb Dvoutaktem po stopách Zdeňka Šmída

11. prosince 2020 Za 25 dnů 10.000 kilometrů po Skandinávii. Sama, bez dotací, Trabantem. Odvážné holky existují a nepotřebují kvóty, pozitivní diskriminaci, ani žádný jiný neofeministický vynález. Vydat se z Čech autem do Skandinávie za polární kruh, to není až taková legrace. A další dimenzi představuje zmíněný výkon za volantem vozítka východoněmecké provenience, v našich končinách donedávna velmi rozšířeného. Ano, s trabantem!

Plzeňská autorka a členka Trabantklubu Peggy Kýrová takovou anabázi v červnu 2019 absolvovala – sama, bez technického doprovodu, jen se svým věrným dvoutaktem. Zážitky ze svého putování vměstnala do této knihy, která je zároveň jakousi poctou humoristickému dílu Zdeňka Šmída Za písní Severu aneb Proč bychom se neztratili.

Do značné míry se svým trabantem vyráží po Šmídových stopách. Její postřehy a komentáře, doplněné o nezbytný vhled do historie příslušných míst, jsou v textu psaném deníkovou formou ovšem navýsost původní a autentické. Jak se na správný cestopis sluší a patří.

Pokud tedy čtenář nemá právě příležitost poznávat Skandinávii vlastníma očima, Peggy Kýrová mu ji na stránkách této knihy originálním způsobem přibližuje – konkrétně trasu po zajímavých místech Dánska, Švédska, Finska a Norska (a částečně též Německa, které je při cestě). Podíváte se do měst hlavních i menších, do přírodních parků i kempů, na nejsevernější místo evropského kontinentu, dotknete se ledovce, potkáte zástupce tamní fauny… a při tom všem je vám umožněno ocenit, co takový malý trabant vyrobený v roce 1970 bez navigace a dalších „chytrých“ vymožeností zvládne!

K zakoupení zde: https://eshop.knihuchran.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *