Ladislav Větvička: Tajemstvi bohatych (Ostravaku)

9. července 2020   Vladimír Pikora: Je to více než rok, co mi dal Ladislav Větvička knihu: “Tajemství bohatých (O$travaku)” Dlouho čekala, nez ji přečtu, bo nebyl čas, což byla chyba mého tajm menžmenta.? Kdybych nebyl cyp, knihu bych hned přečetl a času by bylo razem dost, protože kniha je o tom, jak život zjednodušit, aby bylo dost času i peněz.

Název může být zavádějící, protože by se dalo čekat, že kniha je o vydělávání peněz, ale to je až sekundární. Primárně je o tom, jak být se sebou spokojený. Kdyby chtěl Ladik vydělat peníze, tak nepíše knihu pro manažery, protože těch je málo, ale píše knihu pro blbce, protože těch je hodně a dá tomu lákavý název: “Jak zhubnout a dobře se u toho najíst”. Ale možná ze uvažoval tak, ze blbci nečtou. ?

V kazdem případě Ladik popisuje to, co jsem časem také zjistil. Nevím, jak je to možné, ale je to tak. Pravidlo číslo jedna zní: “Co si opravdu vysníš, co si opravdu promyslíš, to se časem splní.” Je to jak z pohádky, ale je to tak, a proto neustále sni! ? Popisuje, jak je špatně, když se řada lidi snaží dělat mnoho věci najednou a ani jednu nedělá dobře. Já proto jedu hezky jednu po druhé a nikdy více najednou. Více najednou vede jen ke stresu. To přesně Ladík popisuje a má na to teorii cyklů. Stejně jako Ladik dělám ráno kreativní věci a neberu telefony, opruz dělám až odpoledne. A hlavně se snažím opruz minimalizovat tím, ze dělám jen to, co mě baví, a když mám dělat něco, co mě nebaví, tak chci příplatek. Ladik to v knize přímo nepíše, ale mezi řádky to tam je. Podle mě je cestou k úspěchu to, že člověk dělá to, co ho baví, pak je v tom nejlepší a to s sebou jako vedlejší produkt nese i peníze. A o tom kniha je. Užít si život. Smyslem života není vydělávat peníze. Bohatý tedy není ten, kdo má miliardu, ale má tolik, aby byl svobodný a dělal sí, co chce.

Často se lidé ptají, jak to Markéta děla, že zvládá šest děti, firmu, knížky atd. Odpovídám, že to je organizací práce (chápeš – umí zapřahnout manžela ?, čemuž se vědecky říká delegování úkolů) a o tom je právě Ladikova kniha. Kdyby Markéta uměla Ostravsky myslel bych si, že knihu četla, ale protože umí jen česky, na vše přišla sama i bez Větvičky ? (některé ženy to maju v sobě – nic s tím nezrobiš‼️)?

Závěr: příjemné čtení pro každého, kdo přemýšlí o tom, jak se změnit, být efektivnější a výkonnější a přitom si užít života.? -Vladimír Pikora

Knihu možno zakoupit zde: https://eshop.knihuchran.cz/tajemstvi-bohatych-ostravaku/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *