Svobodné Universum – Kupředu do minulosti

https://www.kupredudominulosti.cz/

Co je Svobodné Universum? Projekt Martiny Kociánové. Webový portál, který založila poté, co její rozhovory ve stejnojmenném pořadu v Českém rozhlase nebyly zřejmě dostatečně v souladu s „hodnotami EU a jedinou pravdou“ a byly ukončeny. Web je plný rozhovorů se zajímavými lidmi. Namátkou: Peter Staněk, Marian Kechlibar, Miroslav Bárta, Ándor Šándor, Ladislav Větvička, Markéta Šichtařová, Martin Koller, Cyril Höschl, Pavel Černý, Daniela Kovářová, Benjamin Kuras, Vladimír Pikora, Jaroslav Dušek, Václav Cílek, Miroslav Kemel, Lenka Klicperová a další a další. -TB-

Více o Martině Kociánové – Původní profesí historik-muzeolog. Moderátor hlavní zpravodajské relace TV Nova a TV prima v letech 1994–2006. Na ČT 24 diskuzní pořad Vedlejší efekty. Rádio Frekvence 1, vlastní pořad Odpolední klid, od roku 2011 Český rozhlas Dvojka, pořad Host do domu a do prosince roku 2016 pořad Kupředu do minulosti. V českých operních domech ztvárnila řadu mezzosopránových rolí, koncertovala v Japonsku, USA, Německu, Francii, Belgii atd.

Návod na poslech podcastů Svobodného universa v mobilních telefonech a tabletech se systémem Android:

Poslech podcastů Svobodného universa v mobilních telefonech a tabletech se systémem Android – Svobodné Universum (kupredudominulosti.cz)

Společnost Google na sklonku minulého roku vydala novou aplikaci s názvem Podcasty Google. Jde o jednoduchou aplikaci s jejíž pomocí můžete vyhledávat podcasty a následně je přehrávat. Aplikace je ke stažení zdarma z Google Play.

Google zvolil cestu jednoduchosti, takže v aplikaci nenajdete nepřehledné množství nastavení a funkcí, ale pouze to, co je opravdu potřebné. Navíc si můžete jednotlivé podcasty přidat na plochu telefonu pro rychlé spuštění.

Podcasty Svobodného universa zde samozřejmě také najdete. Sepsali jsme krátký stručný návod, jak aplikaci nainstalovat a přidat ikonu kanálu podacstů Svobodného universa na plochu telefonu. Tuto ikonu můžete poté používat a budou v ní k poslechu pouze pořady našeho rádia.

Návod:

1. Otevřete si obchod Google Play
2. Vyhedejte a nainstalujte aplikaci Podcasty Google. Na ploše se Vám objeví ikona aplikace Podcasty Google.

3. Na ikonu klikněte. V horní části klikněte na lupu a zadejte text svobodné universum. Aplikace najde náš kanál. Na název kanálu či logo opět klikněte. Objeví se další strana našeho kanálu již s jednotlivými rozhovory. Zde klikněte na tlačítko Přihlásit se k odběru. Tlačítko změní barvu a bude v něm nápis Přihlášeno k odběru. Tímto krokem jste začali sledovat naše vysílání a veškeré audiorozhovory Vám budou automaticky doručovány. Dále, když kliknete na tři svislé tečky v pravém horním rohu, objeví se Vám menu. Jako první odshora je možnost přidání naší samostatné ikony na plochu. Kliknete-li na Přidat na plochu ikona se na plochu přidá.
K poslechu našeho rádia postačí používat jen tuto ikonu, ve které budou jen a pouze naše pořady, které budou seřazeny od nejnovějších po nejstarší.

Naše rozhovory ve formě podcastů najdete také na Spotify či iTunes.

Nebo také doporučuji aplikaci AntennaPod https://play.google.com/store/apps/details?id=de.danoeh.antennapod
V ní je možné vyhledávat (Svobodné universum najde) i zadávat si i nezávislé podcasty přímo pomocí adresy RSS feedu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *