Učitelské noviny

19.1.2020 Jako další periodikum, které předkládám k Vaší pozornosti jsou Učitelské noviny.

Učitelské noviny (ucitelskenoviny.cz)

Před časem vytiskly rozhovor s Petrem Hamplem a staly se objektem šikany. Viz níže komentář Martina Ambrose, reakce Petra Hampla a nakonec samotná reakce Učitelských novin.

?Martin Ambros : Samozvaní cenzoři a udavači z tzv. „elfů“ narazili v Učitelských novinách. Je skvělé občas zjistit, že ještě existují novináři, kteří si váží svobody slova a dají zaznít i názorům pro někoho nepohodlným. Praktiky umlčování oponentů, šikanování jejich přátel, spolupracovníků, narušování akcí a přednášek …… všechno toto jsou praktiky používané v minulosti jak komunistickými složkami, tak chvíli před tím i nacistickými příznivci. Je smutné, že (ne)ziskovka Eduin, jejichž neodborníci se tak rádi vyjadřují k tématům školství, nezná jiný způsob komunikace, než cenzuru a ostrakizaci nepohodlných osob i názorů. Učitelským novinám palec vzhůru a udavačům blicího smajlíka. https://www.pedagogicke.info/…/reakce-ucitelskych-novin…

?Petr Hampl: Po Pirátech se mě snaží cenzurovat soudružka ředitelka Multikulturního centra Praha. Pochopitelně a logicky. Kdybychom diskutovali tváří v tvář, do pěti minut bych ji usvědčil, že je podvodnice. Ona to ví stejně dobře jako já. Co jiného jí zbývá než cenzura a udavačství? Zajímavější je, že v diskuzi se vyskytla řada lidí (byť ne většina), kteří tento mrzký a amorální postoj podporují. Ukazuje to na obecnější princip. Dokud je zlodějů a podvodníků pár, snaží se své činy zakrývat. Pokud jich přibývá, a začnou tvořit dostatečně velkou skupinu, jsou schopni vytvořit vlastní pojetí morálky, podle kterého vlastně jednají správně. Dokážou se dokonce navzájem ujistit, že jsou mravnější a vznešenější než ostatní. Vyberou si k tomu vhodnou ideologii. Dnes v těch kruzích převažuje neomarxismus, ale mnozí zjišťují, že islám funguje ještě lépe. Jenže ono to taky obsahuje mechanismus autodestrukce. Chcete-li vlastní morální rámec udržet, musíte přibírat další a další lidi (jinak nebudou váš postoj sdílet). Jenže ti další a další lidé taky chtějí své místo u žlabu. A žlab neroste dost rychle, a z pracujících lidí se už nedá vyrazit o moc víc peněz. Hra se blíží svému konci.

? Reakce Učitelských novin zde: Pravidelným a dlouhodobým čtenářům našeho týdeníku je bezpochyby znám fakt, že Učitelské noviny se již řadu let vyjadřují mimo jiné jednak ke kontroverzním společenským otázkám, jednak k tématům, která nejsou a priori školská, ovšem vždy více či méně nějak se vzděláváním souvisejí. Anebo snad chce někdo tvrdit, že publicisticky zpracovaná témata například z oblasti historie, zeměpisu či literatury nemají se vzděláním nic společného? Nepohodlná fakta, nekorektní názory nebo opomíjená očitá svědectví se v UN běžně objevovala, a to u fenoménů, jako jsou třeba inkluze, migrace, rasismus, extremismus, multikulturalismus nebo nacionalismus. Pokud zástupci neziskové organizace EDUin tento jednoznačně prokazatelný fakt ignorují, znamená to, že buď naši tiskovinu prakticky neznají, anebo záměrně lžou a manipulují. Důkazem budiž i tvrzení, že UN popírají vliv lidské činnosti na klimatické změny. Nic takového jsme nikdy nenapsali, pouze jsme nenalezli objektivní vědecký fakt (nikoliv jen hypotézu, jakkoliv široce podporovanou), který by jednoznačně potvrzoval, že současné klimatické výkyvy jsou primárně, a to slovo zdůrazňujeme, způsobeny průmyslovým nebo zemědělským působením člověka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *