Konkurence Facebooku – sociální síť Donalda Trumpa TRUTH social

Trump ohlásil vznik vlastní sociální sítě. Má se postavit tyranii velkých digitálních firem, uvedl

Bývalý americký prezident Donald Trump ohlásil ve čtvrtek vznik vlastní sociální sítě. Nová aplikace má konkurovat velkým americkým digitálním firmám a postavit se jejich tyranii, dodal Trump. Služba by podle plánů měla být spuštěna ve zkušebním provozu v listopadu, uvedla agentura AP.

Donald Trump
Donald Trump

O vytvoření vlastní sociální sítě Trump hovořil poté, co provozovatelé sociálních sítí Facebook a Twitter zrušili jeho profily v souvislosti s útoky na sídlo amerického parlamentu Kapitol z letošního 6. ledna. Podle agentury Bloomberg Twitter, kde Trumpa sledovalo až osmdesát milionů profilů, vyloučil bývalého prezidenta natrvalo, u Facebooku blokace potrvá nejméně do roku 2023.

Na nepříznivé podmínky na největších sociálních sítích si Trump stěžoval i nyní. „Žijeme ve světě, kde je Taliban hojně zastoupen na Twitteru, vašeho milovaného prezidenta tam ale umlčeli,“ uvedl Trump s tím, že takový stav je pro něj nepřijatelný.

Twitterový účet Donalda Trumpa

Twitter trvale zablokoval Trumpův účet. Obává se podněcování k násilí. Společnost Trump Media & Technology Group, které Trump šéfuje, by podle plánů měla spustit aplikaci TRUTH social ve zkušebním provozu v listopadu. S celostátním rozvojem nové sociální sítě firma počítá v příštím roce. Společnost chce také vstoupit na burzu.

Twitter a další sociální sítě patřily k hlavním komunikačním kanálům mezi Trumpem a jeho voliči. Bez nich je závislý na pořádání mítinků či rozhovorech na spřátelených stanicích. Vytvořením nové sociální sítě se bývalý prezident podle agentury Bloomberg zřejmě snaží navázat nové spojení se svými příznivci. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *