Muamar Kaddáfí

Petr Aviatik-Markvart :

Na včerejší den připadlo desáté výročí zavraždění Muamara Kaddáfího, zosnované intervenčními jednotkami NATO a provedené pravděpodobně agentem francouzské zpravodajské služby DGSE. Ve výroční dny by se mělo účtovat.

Pojďme se tedy podívat, co toto „odstranění tyrana“ Libyi a světu přineslo:

– porušování mezinárodního práva, mandátu RB OSN a vraždy cizích státníků se staly normou uplatňování zájmů Spojených států a dalších několika zemí;

– Libye se stala padlým státem se zcela zničenou ekonomikou, která pouze produkuje (nebo neprodukuje) ropu a plyn, podle potřeb a příkazů globálních hráčů a korporací. Její nerostné bohatství je denně rozkrádáno za směšné částky, které obratem mizí, aby stačily financovat frakční občanskou válku;

– uprchlická cesta mezi nigerskou Madamou, čadským Zouarké a Tadžárhi v libyjském Fezzánu se stala zároveň i zásobovací a doplňovací trasou pro teroristické skupiny, sužující vlády a obyvatelstvo v západní Africe od Burkiny Faso až po Nigérii. To vše pod dozorem amerických a francouzských průzkumných letounů, výsadkových a speciálních sil.

Je to nikdy nekončící hra na destabilizaci afrických zemí i jihoevropského Středomoří a Libye, která byla kdysi hrází Evropy, je nyní doširoka otevřenou bránou jejích problémů, odstrašujícím příkladem všem zemím, které mají vlastní politické a ekonomické ambice a neplní vůli velmocí a bývalých koloniálních mocností.

Plukovník Kaddáfí byl velký muž a vizionář, který vytvořil z Libye moderní stát. A to se v dnešním světě, plném falešných hodnot neodpouští. Důsledky jeho zavraždění budeme pociťovat ještě mnoho let. Patříme (opravdu) na Západ?!?

Knihu Naši lidé v Kaddáfího Libyi od Miroslava Belicy koupíte zde: Miroslav Belica: Naši lidé v Kaddáfiho Libyi – Knihu chraň! (knihuchran.cz)

2 thoughts on “Muamar Kaddáfí

  1. Tato osoba absolutne nepatri k obdivu.Ani k vojenskemu,kde se ho bali,tudiz to nebyl vojevudce,ale diktator. Ani k lidskemu,kde ho dle faktu mohu nazvat stvurou,pedofilem,prasetem,tyranem……
    Je pravda,ze tyto zeme potrebuji pevnou ruku, jejich velika negramotnost nezna demokracii,coz pocitujeme v Evrope.

  2. Oni tam měli možná něco lepšího než tu vaší tzv. demokracii.
    Zcela jistě byli intolerantní ke lžím, pomluvám a falši, které je schopna jen zlá ovce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *