Donald Rumsfeld: When the Center Held: Gerald Ford and the Rescue of the Američan Presidency

22. prosince 2020 Zajímavá informace o Joe Bidenovi.

Tady je něco pro milovníky historie, vsadila bych se, že jste to nevěděli! “V roce 1975 byl prezident Ford ponechán, aby zvládl obtížný konec vietnamské války. Prezident Ford požádal Kongres o schválení záchranného plánu, který by umožnil americkému personálu a našim spojencům evakuaci.

Proti takové podpoře však byl jeden americký SENÁTOR. Výsledkem byla trapná a spěšná evakuace ze střechy amerického velvyslanectví v Saigonu. Tento senátor si užíval vzniklé potíže, a dělal vše pro to, aby to politicky využil proti Fordovi.

Přes úsilí tohoto amerického senátora se prezidentu Fordovi podařilo před pádem země zachránit 1 500 jihovietnamských spojenců. Pokud by prezident Ford nejednal rychle, byli by tito lidé terčem, a byli by popraveni za podporu Američanů.

Když přijeli do Ameriky, prezident Ford požádal Kongres o balíček zákonů, který by těmto uprchlíkům pomohl začlenit se do americké společnosti. Ten samý (nepříjemný) SENÁTOR torpédoval jakoukoli podporu pro tyto šokované, antikomunistické, naše pomocníky, uprchlíky. Místo toho musel prezident Ford zaměstnat křesťanské organizace, aby nabídly pomoc na dobrovolné bázi. Když tak učinil prezident Ford, senátor toto úsilí bagatelizoval.

Jaký člověk by se postavil proti neúnavné práci prezidenta Forda dělat správnou a humanitární věc? Kdo by chtěl hrát politiku s blahobytem nevinných lidí, kteří stáli u Ameriky po tragické válce ve Vietnamu? TENTO SENÁTOR BYL JOE BIDEN

Z knihy – „When the Center Held.“ Od Donalda Rumsfelda v roce 2018. (životopis)

Věřte tomu nebo ne, historie se u jednotlivců opakuje.

S poděkováním Kiem Nguyen

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *